Dünyadan:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Erdoğan ile Obama görüştü

Nükleer Güvenlik Zirvesi için ABD’de bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, zirveye katılan devlet ve hükümet başkanları onuruna Beyaz Saray’da verilen yemek sonrasında ABD Başkanı Barack Obama ile bir araya geldi.

TSİ 04.25’te başlayan ikili görüşme yaklaşık 50 dakika sürdü.

Görüşme sonrası açıklama

Görüşme sonrası, Beyaz Saray’dan ve Cumhurbaşkanlığı’ndan açıklama geldi.

Beyaz Saray’dan yapılan açıklamada Obama’nın dün Diyarbakır’da bombalı araçla düzenlenen saldırıda ölen ve yaralananlar için Erdoğan’a ABD halkı adına taziyelerini ilettiği, ABD’nin Türkiye’nin emniyetine bağlılığını teyit ettiği ve liderlerin IŞİD’i zayıflatmak ve yok etmek için ortak çabaların nasıl geliştirilebileceğini konuştuğu aktarıldı.

​Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan basın açıklamasında ise, “ABD Başkanı Obama, şahsı ve halkı adına, Diyarbakır’daki terör saldırısında hayatlarını kaybedenler için taziye, yaralılar için de şifa dileklerini ileterek, Türkiye’nin güvenliği ve terörizme karşı ortak mücadele hususundaki desteklerini teyit etmiştir. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD Başkanı Obama, DAEŞ’i geriletme ve ortadan kaldırmaya yönelik ortak çabaları daha artırmak için neler yapılabileceği konusunu da ele almışlardır” denildi.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Jacinda Ardern'e ölüm tehdidi: Sırada sen...
Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern, cami katliamları sonrasında Müslümanlarla sergilediği dayanışma...

Haberi Oku