Dünyadan:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Katar: Türkiye'yle B planımız var
 Terörü desteklediği’ gerekçesiyle bir dizi Arap ülkesinin abluka altına aldığı Katar’dan rest geldi. Katar Dışişleri Bakanı, abluka kalkmadan hiçbir şartı müzakere etmeyeceklerini söyledi; Türkiye’nin de yer aldığı bir ‘B planı’na sahip olduklarını belirtti.

Katar devletinin fonladığı El Cezire kanalına konuşan Dışişleri Bakanı Şeyh Muhammed bin Abdülrahman el Sani, “Katar abluka altında. Müzakerelere başlamadan önce ablukayı kaldırmaları gerekiyor” dedi. Katarlı bakan, ablukanın kaldırılmasının kendileri için ön koşul olduğunu vurguladı.

El Sani, ablukanın devam etmesi halinde bir planları olduğunu da açıkladı: “Büyük ölçüde Türkiye, Kuveyt ve Umman’a dayanan bir B planımız var.” Katarlı bakan, ablukanın başını çeken Suudi Arabistan’ın bölgesel rakibi İran’dan yardım aldıklarını da belirterek, “İran uçaklarımızın geçişine yardımcı oldu ve Katar’a tedarik gönderen bütün ülkelerle işbirliği içindeyiz” ifadelerini kullandı.

El Sani, kendilerinin terörü desteklediğini savunan ülkelerin taleplerini de ‘yüzeysel’ diye niteledi. Katarlı bakan, abluka uygulayan ülkeleri içişlerine karışmakla da suçladı. (Dış Haberler)

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

‘Rusya’da 64 kişinin öldüğü AVM yangınının...
Rusya’nın Keremovo kentindeki Zimnyaya Vişnya alışveriş merkezinde çıkan ve 64 kişinin ölümüyle sonuçlanan...

Haberi Oku