Eğitim:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Hakkari'de Tubitak Bilim Fuarı'na Yoğun ilgi
 İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından eski Valilik binası önünde kurulan çadırların  altında düzenlenen ve 2 gün sürecek  2017-2018 TUBİTAK Bilim Şenliği'ne büyük ilgi gösterildi. Açılışı, Hakkari Valisi Cüneyit Orhan Toprak, Belediye Başkan Vekili Cüneyt Epcim, Vali Yardımcıları Bekir Abacı, Nurettin Kahraman, İl Emniyet Müdür. Süleyman Suat Dilberoğlu, Hakkari Barosu Başkanı  Av.Zeydin Kaya, kurum amirleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.8 okuldan 40 projenin yer aldığı bilim şenliğinde, öğrenciler hünerlerini sergiledi.Bilim fuarının açılışına katılan Vali Toprak, Hakkari'de 300'ün üzerinde projenin TUBİTAK tarafından kabul edildiğini söyledi.
Vali Toprak,"Beni en çok sevindiren  geçen yıl arkadaşlarımızla burayı gezdiğimizde, bazı stantlarda gözlerime inanmamıştım. Yani çocuklarımız, o kadar güzel ilmi deney çalışmaları yapmışlar ki; bunlara yatırım yapıldığında, önem verildiğinde neler yapabileceklerini ipuçlarını gösterdiler. Bu yıl 300'ün  üzerinden projenin TUBİTAK tarafından kabul edilmesi, buradaki beyinlerimizin, buradaki zihinlerimizin ne kadar gelişmeye açık olduğunu bize gösteriyorlar.’’dedi.

TUBİTAK Bilim şenliğinde, öğrenciler birbirinden ilginç projelerini Vali Toprak ve beraberindekilere tanıtırken, Hakkari Halk eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde açılan kurslarda ise  kadının el emeğine ile dikilen ürünler yer aldı
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

YÖK'ten 'Suriyeli öğrenci' açıklaması
Yükseköğretim Kurulu (YÖK), "YÖK'ün Suriyeli mültecilerin hiçbir sınava girmeden ülkemizde istedikleri...

Haberi Oku