Ekonomi:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Karamollaoğlu: Telin etmek engellemiyor, İsrail güçten anlar
 Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Filistin Büyükelçisi Faed Mustafa ile görüştü. Görüşmenin ardından açıklama yapan Karamollaoğlu, “İsrail’i çok ağır ifadelerle telin etmek İsrail’in vahşetini engellemiyor. Yaptırımlara ihtiyaç var” dedi.


Saadet Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Temel Karamollaoğlu, Filistin Büyükelçiliği’ni ziyaret etti. Büyükelçilik görevlileri tarafından karşılanan Karamollaoğlu, daha sonra Filistin Büyükelçisi Faed Mustafa ile görüştü.

Görüşmede Karamaollaoğlu, İsrail’in saldırılarına tepki göstererek Filistin halkının yanında oldukları mesajını iletti. Yaklaşık bir saat süren görüşme sonrası Karamollaoğlu, çıkışta açıklamalarda bulundu.

‘İSRAİL GÜÇTEN ANLAR’

İsrail’e yönelik kınanma mesajlarının saldırılara engel olmadığını söyleyen Karamollaoğlu, “İsrail’i çok ağır ifadelerle telin etmek İsrail’in vahşetini engellemiyor. İsrail sadece güçten anlar, yaptırımdan anlar. Bundan dolayı biz ısrarla mutlaka İsrail karşısında başta İslam alemi olmak üzere bütün ülkelerin daha farklı bir direniş göstermesi gerektiğine inanıyoruz” dedi.

“Ne yazık ki şu anda ülkeler sadece kınamakla yetiniyorlar” diyen Karamollaoğlu, “Cuma günü de İslam İşbirliği Teşkilatı’nın İstanbul’da bir toplantısı olacak, Türkiye’nin daveti üzerine. Ümit ediyoruz ki, burada bir takım yaptırım kararları çıkar. Bizim hükümetimizden beklediğimiz, miting yapmaları değil. Hükümetler karar alır, icraat yaparlar” şeklinde konuştu.

‘HÜKÜMET ERKEN İLAN EDİNCE MİTİNGDEN VAZGEÇTİK’

Temel Karamollaoğlu, ABD’yi protesto için miting kararı aldıklarını fakat AK Parti’nin daha önce açıklaması üzerine mitingden vazgeçtiklerini söyledi. Hükümetten yaptırım beklediklerini Karamollaoğlu, şöyle devam etti:

“Biz ABD’nin almış olduğu bu kararı telin için miting yapmaya karar vermiştik. Ama hükümet erken davrandı, erken ilan etti veya eş zamanlı ilanlar olunca biz böyle bir mitingden vazgeçtik. Biz mitingi hem Filistinlilerin yanında olduğumuzu bütün dünyaya duyurmak hem de Türk hükümetini ciddi yaptırım kararları almaya zorlamak için yapacaktık. Buna ihtiyaç kalmadı. Kendileri yapıyorlar ama beklediğimiz icraat, laf değil” dedi.

‘TÜRK HALKI İLE OLAN İLİŞKİLERİMİZDEN MUTLUYUZ’

Filistin Büyükelçisi Faed Mustafa ise, ziyaretten dolayı Saadet Partisi’ne teşekkür ederek, “Biz Filistin halkı olarak Türkiye Cumhuriyeti ile Türk halkı ile olan bu güzel ilişkilerimizden dolayı mutluyuz. Türk halkı yanımızda olduğunu her şekilde ifade etmektedir” dedi. (ANKARA/DHA)

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

ÖTV ve KDV indirimi yine uzatıldı
Ekonomik kriz nedeniyle durgunlaşan tüketimi canlandırmak için KDV ve ÖTV indirimi ikinci kez uzatıldı....

Haberi Oku