Ekonomi:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Mehmet Şimşek: Türkiye reformla yeni sıçramaya hazır
 Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Gaziantep’te katıldığı fuarda ihracatta dünyada ilk 10’a girmeyi hedeflediklerini söyledi. Ekonomik reformlar yapılacağını belirten Şimşek, “Cumhurbaşkanımızın da liderliğinde ülkemiz, rasyonel politika setiyle çok güçlü mikro, makro düzeydeki reformla dönüşümle yeni bir sıçramaya hazırdır” dedi.


İLK 5’E GİREN ÜLKELERE KONSANTRE OLMALIYIZ

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Gaziantep’te, “27’nci GAPSHOES Uluslararası Ayakkabı, Terlik, Saraciye ve Yan Sanayi Kış Fuarı”nın açılışına katıldı. Ortadoğu Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilen fuarın açılışına Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, milletvekilleri, Sanayi Odası Başkanı Adnan Ünverdi, Ticaret Odası Başkanı Mehmet Tuncay Yıldırım ve firma temsilcileri katıldı.

Açılış öncesinde konuşan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Türkiye’nin ihracat rakamlarına değinerek, dünyada ilk 10’u hedeflediklerini söyledi. Şimşek, “Irak pazarı ihracatımızın yüzde 12’sini oluşturuyor. Sonra Rusya, Suudi Arabistan ve Almanya ile Bulgaristan önemli bir pazar. Şimdi bizim o zaman ilk 5’e giren ülkelere daha yoğun bir şekilde konsantre olmamız gerektiği ortada” dedi.

‘5 YILLIK PERSPEKTİFLE YENİ BİR DÖNEME GİRİYORUZ’

“Sektörde özellikle makineleşme, tasarım, bir miktar o anlamda Ar-Ge denilecek teknolojiyi bu konularda daha yakın çalışmamız lazım” diyen Şimşek, “Ülkemiz taze 5 yıllık bir perspektifle yeni bir döneme giriyor. Cumhurbaşkanımızın da liderliğinde ülkemiz rasyonel politika setiyle çok güçlü mikro, makro düzeydeki reformla dönüşümle yeni bir sıçramaya hazırdır” şeklinde konuştu. (GAZİANTEP/DHA)

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

ÖTV ve KDV indirimi yine uzatıldı
Ekonomik kriz nedeniyle durgunlaşan tüketimi canlandırmak için KDV ve ÖTV indirimi ikinci kez uzatıldı....

Haberi Oku