Ekonomi:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
VAN'DA KURBANLIK ÇOK, ALICI YOK
İSHAK KARA – YUKSEKOVAGUNCEL / VAN

Kurban Bayramı nedeniyle Van Belediyesi tarafından Şerefiye Mahallesi Ordu Caddesi Üzerine kurulan Kurbanlık satış merkezinde kurbanlıklar, canlı hayvan pazarlarındaki yerlerini aldı.Van"da bulunan canlı hayvan borsasının hayvanlarla tıklım tıklım olduğu gözlenirken, kurbanlık alanların parmakla sayılacağı kadar az olduğu görüldü.

Kurbanlıkların fiyatları hakkında bilgi veren satıcılardan Nazmi Alvural,10 yıldır bu işlen uğraştığını belirterek. Gürpınar Merkez Nurdiz Sıcak Su ( Babinis) Köyü"nden geldiğini ifade etti, Alvural Yaklaşık 30 kilo ve üzeri et veren kurbanlıkların fiyatlarının 650-750 TL, arası olduğunu söyledi.

30 yıldır hayvancılıkla uğraşan satıcı Hacı Temer ise, büyükbaş kurbanlık fiyatlarının 3 bin TL ile 6 bin TL arasında değiştiğini söyledi. 3 bin TL"lik büyükbaş kurban yaklaşık 150 kilo, 6 bin TL"lik büyükbaş kurban ise yaklaşık 300 kilogram et verdiğini ifade eden Temel, piyasada kurbanlık fiyatlarının geçen yıl ile aynı olduğunu dile getirerek, fiyatların doğuda aynı batıda ise medyanın biraz fazla abartıldığını belirtti.

Gazi kaya ise, geçen sene Kurbanlık satışlarının iyi olduğunu belirterek, kurbanlıkların geçen 450 ile 500 TL"ye alıcı buluyorduk, bu sene fiyatların yükselmesi ile birlikte kurbanlık satışlarınında azaldığını belirtti.


Vanda Kurbanlık fiyatları
İşte bu yılın ortalama kurban fiyatları

Koç :750 TL - 1 Milyar arası
Toklu : 450 - 500 TL arası
Koyun 500 – 600 TL arası
Tosun : 3 – 6 Milyar arası


Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
geverliden batmanlıya 6 yıl önce

ERE XUDE GOŞTE ERZAN YE XAVE.. :)))

Misafir Avatar
BATMANLI BEŞİR 6 yıl önce

ey babo çend girane goşt... eydave pirozbe be goşt ( CEJNA VE YA KURBANE EZ Jİ PİROZDİKİM BATMANLI

Devletin 'FETÖ operasyonları' geliri
Maliye Bakanı Naci Ağbal konuştu. 87 milyon liralık çek, senede el konuldu. 4.482 kurum kapatıldı... Alacaklar...

Haberi Oku