Güncel:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Adalet Bakanı Gül: 315 bin Suriyeli memleketine döndü
 Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Gaziantep’te Cumhur İttifakı Seçim Bürosu’nun açılış törenine katıldı. Gül, Suriyelilerin en çok yaşadıkları illerin başında yer alan Gaziantep’te Suriyelilere ilişkin açıklamalarda bulundu.

‘GÜVENLİ ALANLAR OLUŞTURULDUKÇA…’

Gül, “315 bin Suriyeli kardeşimiz Suriye’de kendi memleketine dönmüştür. Dönüşler başlamıştır. Suriye’de güvenli alanlar oluştukça Suriyeli bütün misafirler ülkelerine dönecektir” dedi. Ülkede yaşayan Suriyelilerin güvenli alanlar oluştukça memleketlerine dönmeye başladıklarını ifade eden Gül, “Türkiye’nin güneyinde terör koridoru oluşmasına izin vermeyeceğiz” diyerek şöyle devam etti:

“Kilis’e düşen bombalar, Gaziantep’te havaalanına düşen bomba hepimizi 2 yıl önce nasıl tedirgin etmişti bunu en iyi Gaziantep bilir. İşte Fırat Kalkanı operasyonu ile Türkiye’ye karşı hangi hain saldırı oluyor ise nereden geliyor ise gelsin, o saldırıları kaynağında kurutmak için hemen harekete geçtik. Fırat Kalkanı budur, Zeytin Dalı Harekatı budur. Türkiye’ye karşı kimse yan gözle bakamayacak ve Suriye’de güvenli alanlar oluştukça da buradaki Suriyeli misafirlerimiz de ülkelerine dönüyorlar. Bugün itibari ile 315 bin Suriyeli kardeşimiz Suriye’de kendi memleketine dönmüştür. Dönüşler başlamıştır. Suriye’de güvenli alanlar oluştukça Suriyeli bütün misafirler ülkelerine dönecektir. Orada da güvenli bir bölgenin oluşması için cumhurbaşkanımız çok etkili diplomasiyi sürdürüyor ve inşallah bu dönüşlerde Suriyeliler daha hızlı bir şekilde kendi evlerine dönmüş olacaklar. Asla ama asla güneyimizde biz sınır komşusuyuz Türkiye Cumhuriyeti bir terör koridoru oluşmasına izin vermeyecek. Tüm kurumlarımız ile tüm imkanlarımız ile her türlü hazırlığımızı yaptık. Hiçbir güç, hiçbir terör örgütü sırtını kime duyarsa dayasın Gaziantepli hemşerilerime, Hatay’a, Mardin’e, Şanlıurfa’ya, Ankara’ya hiçbir şekilde bir terör saldırısı hiçbir şekilde bir tehdit oluşturamayacak. Kaynağında kurutmak için her türlü hazırlığımızı yaptık. Türkiye’de hiçbir vatandaşımızın burnunun kanamayacağı her türlü hazırlıklarımız yapılmıştır. Terör Türkiye’yi hiçbir şekilde diz çöktüremeyecektir.” (GAZİANTEP/DHA)

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Kars Belediyesi eşbaşkanlarının koltukları...
Kars Belediyesi önceki dönemden kalan borçlar nedeniyle üst üste hacizlerle karşı karşıya kaldı. Son...

Haberi Oku