Güncel:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
BDP PM üyesi AKP’ye üye yapıldı
 Kırklareli’nde BDP’nin 2. Olağanüstü Büyük Kongresi’nde PM üyeliğine seçilen Yakup Aslan, AKP’ye üye yapıldı. Aslan, kongrenin ardından PM listesinin Yargıtay’a gittiğini ve durumun Yargıtay’ın fark ettiğini belirterek, AKP Kırklareli İl Başkanlığı’na gittiğinde kendisi adına düzenlenen ve sahte imzanın yer aldığı belgeleri gördüğünü söyledi. İşlemler için suç duyurusunda bulunan Aslan, “Suç duyurusunda savcı itirafta bulunarak, 'pis kokular bizim de burnumuza geliyordu’ dedi. Beni üye yaptıklarında ben il eşbaşkanı olarak görev yapıyordum” diye konuştu.

"AKP'ye üyelik" skandalı giderek büyüyor. AKP'ye bilgisi olmadan üye olanların sayısı gün geçtikçe artarken, her gün ortaya yeni "üye skandalları" çıkıyor. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nın Siyasi Parti Üyelik Sorgulama sayfasında yurttaşların üyeliklerini öğrenmeleri ile başlayan skandalların yenisi ise Kırklareli’nde yaşandı. Kırklareli merkez ile birlikte Demirköy, Pınarhisar, Lüleburgaz ilçelerinde bulunan BDP’lilerin tamamına yakını sahte üyelikler ile AKP’ye üye yapıldı. 14 Ekim tarihinde yapılan BDP 2. Olağanüstü Büyük Kongresi’nde PM üyeliğine seçilen Yakup Aslan da habersiz bir şekilde AKP’ye üye yapıldı. Aslan’ın AKP’ye üye yapıldığı ise kongre sonrasında PM listesinin Yargıtay’a gönderilmesi ile ortaya çıktı.

‘İl eşbaşkanı görevindeyken üye yapmışlar’

BDP PM üyesi Yakup Aslan, kendisinin Temmuz ayında AKP’ye izni olmadan üye yapıldığını belirterek, bunu ise Yargıtay’dan öğrendiklerini kaydetti. Aslan, “Ben Temmuz ayında BDP Kırklareli Eşbaşkanı olarak görev yapıyordum. Kendileri de bunu çok iyi biliyorlardı. Bu dönemde beni iznim olmadan üye yapmışlar. Tabi bundan haberimiz yoktu. Daha sonra BDP’nin kongresi oldu ve ben PM üyeliğine seçildim. Listeler Yargıtay’a gittiği zaman Yargıtay bunu görüyor ve iki partiye birden üye olamayacağımı söyledi” dedi.

‘Kendi gözlerimle belgeyi gördüm’

Aslan, AKP’ye üye yapıldığını öğrendikten sonra önce AKP Genel Merkezi’ne ihtarname çektirdiğini, ardından noter huzurunda aynı ihtarnameyi AKP Kırklareli İl Başkanlığı’na gönderdiğini daha sonra ise kendisinin bizzat AKP Kırklareli İl Başkanlığı’na gittiğini söyledi. AKP Kırklareli İl Başkanlığı’nda kendisinin AKP’ye üye yapıldığını söylemediğini, çünkü böyle söylemesi durumunda bilgi alamayacağını düşündüğünü belirten Aslan, “İl başkanlığına normal bir yurttaş gibi gittim ve üyeliğime ilişkin bilgiler sordum. Bana üyelik evraklarını gösterdiler. Evrakta bütün bilgilerim yazıyordu. Altındaki imza ise taklit bir imzaydı. Kendi imzam değildi” diye konuştu.

‘İlde bulunan bütün BDP’lileri AKP’ye üye yapmışlar’

Aslan, kendisinin durumunun duyulması üzerine ilde bulunan BDP’lilerin de kendi isimlerini araştırmaya başladıklarını söyleyerek, “Kent merkezi, Demirköy, Pınarhisar ve Lüleburgaz ilçelerinde bulunan bütün partili arkadaşlarımızın AKP’de kaydı çıktı. Tabi ardından araştırmamızı büyüttük. Sonucunda ise ilde bulunan bütün arkadaşların üyelikleri çıktı. Bununla da sınırlı kalmadı. CHP’den de 600 kişinin ismi AKP’de çıktı. Bunların arasında eski belediye başkanı da var” dedi.

‘Savcının itirafı: Pis kokular bizim de burnumuza geliyordu’

Tüm bu yaşananların ardından savcılığa giderek suç duyurusunda bulunduğunu belirten Aslan, “Tabi savcı ile yüz yüze görüştüm. Savcı orada bir itirafta bulunarak ‘Pis kokular bizim de burnumuza geliyordu’ dedi. Düşünün Temmuz ayında 2 bin olan AKP’nin üye sayısı aradan geçen bir ayda 8 bine yükseliyor. Bu sahtekarlıktan başka bir şey değil. Şimdi ilde bulunan bütün arkadaşlarımız suç duyurularında bulunmak için hazırlık yapıyorlar” diye kaydetti. / Diha
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

ABD Savunma Bakanı Carter Ankara’da
Carter, bölgedeki güvenlik konularının yanı sıra Irak ve Suriye'deki gelişmeleri de görüşecek

Haberi Oku