Güncel:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Hakkari’de seçim çalışmaları devam ediyor
HDP'nin seçim çalışmaları Hakkari’nin Çukurca’ya bağlı Güzeldere (Minyaniş) Ormanlı (Zawîte) Çığlı (Aşût) Gündeş (Mêrgan) köylerinde devam etti. Öğlen saatlerinde Çukurca İlçe Merkezinden köylere geçen HDP heyetinde DBP Eş Genel Başkan Yardımcısı Hacer Özdemir, HDP Disiplin Kurulu Başkanı Hamit Geylani, Hakkari Eski Belediye Başkanı Şükrü Çallı, HDP Milletvekili adayı Özgür Zeydanoğlu, HDP PM Üyesi Şehzade Kurt, HDP ve DBP il yönetimi ile Çukurca ilçe yöneticileri ve çok sayıda yurttaş köylerde köylüler ile bir araya geldi. 

‘HİÇBİR GÜÇ KÜRTLERİ KARŞI KARŞIYA GETİREMEZ’Köylerde büyük bir coşku ile karşılana HDP’liler adına kısa bir konuşma yapan DBP Eş Genel Başkan Yardımcısı Hacer Özdemir, Çığlı (Aşût) köyünde köylülere hitaben yaptığı konuşmasında, AKP’nin bölgede savaş stratejisi yürüttüğünü belirterek şöyle konuştu. “Sizleri selamlıyorum. Bu kutsal günlerde sizlerin coşkusu bizleri mutlu ediyor. Biliyorsunuz ki AKP Kürdistan’ın dört parçasında savaş stratejisi izliyor. Ama aynı zamanda tüm Kürdistan da ciddi bir mücadele sürmektedir. Onların hiçbir politikası Kürtleri karşı karşıya getiremedi. Kobani’den bugüne, büyük bir mücadele eden Kürt halkı, birlikteliğini korudu ve mücadelesini yükseltti. Kerkük’ten Afrine, yapılan bütün saldırıların temel amacı Kürt halkına yöneliktir. Bu süreçten sonra hiçbir güç, Kürt halkını yıldırmaz. 24 Haziran’da da bunu göstereceğiz. Biliyorsunuz ki adayımız Leyla güven zindandadır. Ve biliyoruz ki bu halk Leyla güveni zindandan alanlara meclise taşıyacaktır. Buna inanıyoruz” dedi. 
Ormanlı (Zawîte) köyünde ise HDP’nin Milletvekili Özgür Zeydanoğlu ise yaptığı konuşmasında, özellikle son iki yılda bölge halkının çok büyük acılar çektiğini belirterek şöyle konuştu. “Bizler biliyoruz ki her toplum duruşunu kendi coğrafyasından alır ve sizlerde duruşunuzu yüksek dağlarınızdan alıyorsunuz. Biliyoruz ki iki yıllık süreçte hepimiz bu kirli savaştan payımızı aldık Teybet anadan, Miraç bebeğe kadar tüm Kürt halkı payını aldı. Bugün bunların hesabının sorma zamanıdır. 24 Haziranda bunun hesabını hep birlikte soracağız” diyerek herkesin sandık başına gidip oyunu kullanmasını ve sandıklara sahip çıkması çağrısını yaptı. 
Ziyaret edilen bütün köylerde köylüler kendilerine yapılan bu ziyareten çok memnun olduklarını ve 24 Haziranda sandık başında gereken cevapların verileceğini belirti. 
Akşama kadar devam eden bölge köy ziyaretlerinin ardından HDP’liler Çukurca ilçe merkezine geçerek burada verilecek iftar yemeğinde ilçenin kanat önderleri ile değer aileleri bir araya geldi. 
HDP’lilerin Köy ziyaretleri yarında Üzümlü (Deştan) Köprülü (Gêman) ve Taşbaşı (Seespî) köylerinde devam edecek.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Kars Belediyesi eşbaşkanlarının koltukları...
Kars Belediyesi önceki dönemden kalan borçlar nedeniyle üst üste hacizlerle karşı karşıya kaldı. Son...

Haberi Oku