Güncel:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
'Ümraniye Belediyesi'ne de kayyım atanacak mı?'
 CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, El Kaide kurucularından Abdullah Azzam’ın adını caddeye veren Ümraniye Belediyesi’ne kayyım atanıp atanmayacağını sordu. Ümraniye Belediyesi, El Kaide kurucularından olan ve 1989 yılında öldürülen Abdullah Azzam’ın adını bir caddeye vermişti.

Konuyu Meclis’e taşıyan CHP’li Sezgin Tanrıkulu, Başbakan Binali Yıldırım tarafından cevaplanmak üzere verdiği soru önergesinde “El Kaide “terör örgütü” ise Ümraniye Belediyesi yöneticileri hakkında “terör örgütüne yardım”, “terör örgütünü destekleme” gerekçesiyle soruşturma açılmış mıdır ya da açılacak mıdır? Ümraniye Belediyesi’ne de kayyım atanacak mıdır?” diye sordu.

Tanrıkulu’nun verdiği önergede şu sorular yer aldı;

1. Türkiye’nin de aralarında bulunduğu birçok ülkenin “terör örgütü” olarak kabul ettiği El Kaide’nin kurucularından ve ideologlarından Abdullah Azam’ın adının İstanbul’un Ümraniye İlçesi Dudullu Semtinde bir caddeye verildiği iddiası doğru mudur?

2. İddia doğru ise, Türkiye’nin de aralarında bulunduğu birçok ülkenin “terör örgütü” olarak kabul ettiği El Kaide’nin kurucularından ve ideologlarından Abdullah Azam’ın adının İstanbul’un Ümraniye İlçesi Dudullu Semtinde bir caddeye verilmesinin gerekçesi nedir?

3. Bahse konu caddenin daha önceki ismi nedir?

4. Türkiye, El Kaide’yi “terör örgütü” olarak tanımaktan vazgeçmiş midir?

5. El Kaide “terör örgütü” ise, örgüt kurucusunun adı bir caddeye nasıl ve hangi gerekçe ile verilmiştir?

6. El Kaide “terör örgütü” ise Ümraniye Belediyesi yöneticileri hakkında “terör örgütüne yardım”, “terör örgütünü destekleme” gerekçesiyle soruşturma açılmış mıdır ya da açılacak mıdır? Açılmışsa, güncel akıbeti nedir?

7. El Kaide “terör örgütü” ise, örgüt kurucusunun adını bir caddeye veren Ümraniye Belediyesi’ne de kayyım atanacak mıdır? (HABER MERKEZİ)

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Erdoğan'dan erken seçim açıklaması
TÜRKİYE erken seçime gidiyor. Son dakika kararı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan duyurdu. Seçim beklenenden...

Haberi Oku