Politika:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Ayrılık sonrası ilk tokalaşma
 TBMM’deki yemin töreninde siyaseten yolları ayrılan MHP lideri Devlet Bahçeli ile İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, bir araya geldi.

MHP’den ayrılıp İyi Parti’ye geçen Aydın, Meclis genel kurul salonuna geldikten sonra MHP sıralarında oturan Bahçeli’nin yanına giderek elini uzattı.  Tokalaşmak için elini uzatan kişinin Koray Aydın olduğunu gören Devlet Bahçeli şaşkın bir ifadeyle ayağa kalkarak Aydın’ın elini sıktı. Bahçeli ve Aydın kısa bir süre ayakta sohbet etti. İkilinin sohbeti yerlerine oturduktan sonra da sürdü.

KARŞILIKLI ELEŞTİRİLER

Bahçeli, MHP’den istifa ederek İYİ Parti’ye katılan Koray Aydın için “İstifa tek taraflı tercihtir, partimiz açısından hayırlı olmuştur. 2019’daki bir adaylık için şimdiden isim veriyorsa birilerini hava boşluğuna atıp yerine geçmeyi düşünüyordur” demişti.

MHP’de genel başkanlığa da aday olan Koray Aydın ise Bahçeli için “Partili Cumhurbaşkanlığı sistemiyle ülke tek adama verilmiştir, buna destek olan MHP’de de tek adamlık olmuştur. MHP tek bir kişinin partisi haline gelmiştir. Ortada kala kala MHP’nin ismi ve mahsun üç hilali bırakılmıştır. Bunun adı demokrasi değildir. Bunun adı ülkücülük değildir. MHP’ye duyulan güven halk nezninde yerle bir edilmiştir. Bunu yapmaya kimsenin hakkı ve haddi yoktur” ifadelerini kullanmıştı. 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Akşener; Mersin'de olan kirli tuzak
31 Mart yerel seçimlerinde CHP ile ittifak içerisinde olan İYİ Parti seçim bildirgesini ATO Congresium’da...

Haberi Oku