31 NUMARALI REKLAM ALANI
Belediye Başkan Adayı Zeydan Gençlerle Buluştu
YÜKSEKOVA GÜNCEL - HABER MERKEZİ

Belediye Başkan
Adayı Teoman Zeydan, 'Üniversite Gençliği ile Buluşuyor' programı kapsamında, Selahaddin Eyyubi Kültür Merkezi’nde gençlerle bir araya geldi.Toplantıya, Yüksekova belediye başkan adayı Teoman Zeydan, Ak Parti Gençlik kolları başkanı Cevat Saydaş, Hakkari gençlik kolları başkan yardımcısı  Orhan Kahraman, AK Parti Gençlik Kolları MKYK üyesi Gökhan Oruç, AK Parti İlçe yöneticileri ve öğrenciler katıldı.


Gençlerin geleceğimizin en önemli mihenk taşı olduğunu ve aydınlık bir geleceğe ulaşabilmeleri için kendilerini daha iyi ifade etmeleri gerektiğine inandığını ifade eden Teoman Zeydan, gençlerle karşılıklı sohbet ederek hayat tecrübelerini paylaşıyor.


Teoman Zeydan: "Geleceğimizi sizler oluşturacaksınız. Sizler ne kadar iyi insan olursanız o kadar başarı elde edeceksiniz. Toplumsal konularda duyarlı olmalı, Gever'in geleceğiyle ilgili irade ortaya koymalısınız. Geleceğimizle ilgili fikirler sunup, söyleyeceğiniz şeyleriniz olmalı. Sorgulayan, düşünen bir irade ile okumalı, üretken olmalısınız. Gençliğim Yüksekova’da Şahin Tepesi’nde geçti. Sonra başka bir yer oldu biliyorsunuz. Şahin Tepesi buradan sonra sizlerin seyir tepesi ve dinlenme alanı olacaktır"dedi.


Yüksekova’nın 120 binlik nüfusu olduğunu kaydeden Zeydan, “Eğer seçilirsem Allah’ın izniyle Yüksekova’yı il yapacağız. Hakkari’nin öğrenci profilinin yüzde 67’si Yüksekova ve Şemdinli’dir. Yüzde 33’ü Çukurca ve Hakkari’dir. Biz yüzde 67’yi sürekli Hakkari’ye taşıyoruz. Her sınava Hakkari’ye gidiyorsunuz. Yüksekova’yı il yaptığımızda bunlar için bir yere gitmeyeceksiniz. Yüksekova’da birçok problem var. Memleketimize sahip çıkmak zorundayız. Hepiniz silah ve bomba sesleri ile büyüdünüz. Biz artık bunları geride bırakıyoruz. Ben aday adayı değildim. Sayın Cumhurbaşkanımız beni aday gösterdi.  Bana gelen farklı teklifleri hep geri çevirdim. Çünkü siyaseti düşünmüyordum. Konu Yüksekova olunca akan sular durdu. Yüksekova’ya hizmet büyük bir gurur ve onurdur" dedi.


Zeydan, "Ben Ankara’da birkaç firmanın yönetim kurulu başkanıyım.  Yurtiçi ve yurtdışında işler yaptım. Bunların hepsini bir kenara bıraktım, Yüksekova’ya hizmet etmek için. Belediye başkanı seçildiğim gün kendi adıma kaybedeceğim ama ben bu kayıp Yüksekova’ya feda olsun diyorum. Çünkü Yüksekova kazandığında ben kazanmış oluyorum.  Yüksekova’da son 20 yılın 18’inde; belediyeye siyaset sokuldu maalesef. Yüksekova’da büyük sorunlar var ama bunlar çözülmeyecek sorunlar değil.  Ben iktidar partisinin belediye başkan adayıyım. Yapacağım şeyler, iktidar ve devlet gücüyle yapılacak şeylerdir. Seçildiğim zaman özel sektörü buraya getirmek adına elimden gelen herşeyi yapacağım” ifadelerini kullandı.


Yüksekova’daki işsizlik sorununa değinen Zeydan, “İŞKUR’un 600 kişilik 3 aylık istihdamı için 26 bin kişi başvurmuş. Şok oluyorsunuz. Bu, Yüksekova’nın ne kadar büyük sıkıntılar yaşadığını gösteriyor. Yaklaşık 6 bin üniversite mezunu arkadaşım var ama boşta. Bunu çözmenin tek yolu Yüksekova’yı il yapmak, Yüksekova’ya özel sektör ve yatırım getirmek” şeklinde konuştu.


Zeydan’ın konuşmasının ardından öğrencilerin sorularını cevaplandırdı.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Ahmet 3 ay önce

20 yıldır y.ova da yokum diyorsun bir tlf la aday oldum diyorsun bide hizmet yapacam diyorsun hizmet yapacaksan paran varsa bi fabrika açta Hizmetini görelim

Pamukkale Değil Başkale
Van'ın Başkale ilçesinde bulunan ve Pamukkale'yi andıran görüntüsüyle yerli ve yabancı turistlerin uğrak...

Haberi Oku