31 NUMARALI REKLAM ALANI
Hakkari Eğitim-Sen’den basın açıklaması
 Eğitim Sen şubesi yöneticilerinden Şükran Sönmez Güldal, yaşanan hukuksuzluklara bir yenisi daha eklendi. OHAL ve KHK’larla keyfi uygulamalar hukuksuzluklar her geçen gün artığı belirtilen açıklamada bu uygulamalar bir son verilmesi istendi.

Sönmez Güldal,”Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde müdürlük görevi yapmakta iken hukuksuz bir soruşturma neticesinde görevden alınan üyemiz Suvar Kara yargı kararı sonucunda görevine iade edildikten kısa bir süre sonra hiçbir gerekçe gösterilmeden valilikçe idari görevinden alınmıştır.

Yargı kararı ile görevine dönmesine rağmen gerekçesiz bir şekilde görevden alınmasını kabul etmiyoruz. Sendika olarak idarecilik görevlendirmelerinde ve öğretmen atamalarında mülakat gibi keyfi atamaların ve keyfiyete dayalı görevden alınmaların yerine liyakata dayalı hukuk çerçevesinde uygulamaların yapılması mücadelemizi sürdüreceğiz.

Üyemiz Suvar Kara şahsında yapılan tüm hukuksuz uygulamaları kınıyor ve üyemizin derhal görevine iade edilmesini talep ediyoruz. Ayrıca yapılmakta olan kurumlara yönetici atama mülakatının da takipçisi olacağımızı ifade ediyoruz" dedi. Hakkarihabertv.com

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

1.ETAP TOKİ’NİN MAKETİ HALKA SUNULDU
Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde evleri yıkılan vatandaşlara 1.etap TOKİ’ye ait maket Çevre ve Şehircilik...

Haberi Oku