31 NUMARALI REKLAM ALANI
Hakkarili çiftçiler aşırı sıcaktan havuza akın etti!
 Sıcak hava dalgası ülke genelinde etkisini sürdürürken, vatandaşlarda kendilerince sıcaklardan korunmak için farklı yollara başvuruyor.

Hakkari’ye 30 kilometre mesafede bulunan Üzümcü köyüne bağlı Derav mahallesinde çiftçilikle uğraşan vatandaşlar serinlemek için İl Özel İdaresi tarafından içme suyu ve sulama suyu olarak yaptırılan havuza akın etti.

Köy sakinlerinden Hayrettin Çiftçi, havuzun üç yıl önce İl Özel İdaresi tarafından ihale yoluyla yapıldığını belirterek, havuzun beş köye sulama ve içme olarak hizmet verdiğini söyledi.

Çiftçi,” Köyde çiftçilikle uğraşıyoruz. Hava sıcaklığı her geçen gün artıyor. Bizde boş vakitlerimizde buraya gelerek serinliyoruz. Havuzumuz üç yıl önce İl Özel İdaresi tarafından sulama ve içme suyu olarak yaptırıldı. Fakat havuzun arka tarafında bulunan tepelik alandan sürekli heyelan meydana geliyor.

Heyelanla birlikte havuzumuza toprak ve taşlar giriyor. Buda havuzda bulunan boruların tıkanmasına neden oluyor. Halkımız yıllardır bu havuzdan içme suyu ve sulama suyu olarak yararlanıyor. Şuan ise havuzumuz tehlike altında. Yetkililerden havuzun arka tarafında bir perde duvar örmelerini istiyoruz” diye konuştu.

Arkadaşlarıyla yüzmeye gelen Suat Er isimli çocuk ise, zap vadisinde iş makineleri yüzünden zap suyunun çamurlu aktığını bu nedenle arkadaşlarıyla her gün havuza gelerek serinlediklerini ifade ederek çok eğlendiklerini söyledi. İHA

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Hakkari’de ‘Kent Park Yaşam Merkezi’ projesi...
Hakkari'nin çehresini değiştirecek "Kent Park Yaşam Merkezi" projesinde temel hazırlık çalışmaları başladı.

Haberi Oku