31 NUMARALI REKLAM ALANI
Kaşıkçı, Firma Yetkilileri ile bir araya geldi
 Yüksekova’da, alt yapı ve içme suyu şebekesini yenileme çalışmaları sürüyor.


Yaklaşık 210 milyon lira harcanması beklenen içme suyu ve kanalizasyon projelerinin daha erken bitirilmesi için yüklenici firma ekipleri, çalışmalarına hız verdi.

Bu kapsamda ekip ve ekipman sayısını artıran yüklenici firmalar, farklı noktalarda iş makineleriyle kazı çalışması yaparak çelik boru ile kanalizasyon borusu yerleştirdi.

Ekipler, şu ana kadar 40'ı kanalizasyon olmak üzere yaklaşık 60 kilometre hat döşedi.

Kaymakamlık toplantı salonunda firma yetkilileriyle bir araya gelen Kaymakam ve Belediye Başkanvekili Mahmut Kaşıkçı, Yaptığı açıklamada, alandaki çalışmaların aralıksız sürdüğünü belirtti.

Firmaların ekip sayılarını artırdığını belirten başkan Kaşıkçı, “ilçemiz İlk defa kanalizasyon ve temiz içme suyu hattıyla tanışıyor. Bu yılın sonuna kadar çalışmaların yüzde doksanını tamamlamak istiyoruz. Bu sene yoğun çalışıp gelecek sene bunun rahatını ve konforunu görmek istiyoruz. İnsanımız kanalizasyondaki, yoldaki ve temiz içme suyunun vereceği rahatlığı görsün. Yaptığımız toplantılarla çalışmalarda neredeyiz, hedefimiz nedir, hangi tarihte, hangi saatte artık çalışmalarımıza son noktayı koyacağız? Bunu görmek istiyoruz. Önümüzdeki günlerde de kapsamlı bir toplantı daha yapmayı düşünüyoruz."

Arıtma tesisi için de ihale sürecinin başladığını dile getiren Başkan Kaşıkçı, önümüzdeki yıl arıtma, içme suyu ve kanalizasyon çalışmalarının bittiği bir Yüksekova görmek istediklerini vurguladı.


Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

1.ETAP TOKİ’NİN MAKETİ HALKA SUNULDU
Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde evleri yıkılan vatandaşlara 1.etap TOKİ’ye ait maket Çevre ve Şehircilik...

Haberi Oku