31 NUMARALI REKLAM ALANI
Kazakistanlı Bayan Kuaförün Yüksekova’daki Başarısı
METİN TEK - YÜKSEKOVA GÜNCEL

Yüksekova İlçesinde kuaförlük yapan Salon Nêvesta sahibi Zeynep Nusretoğlu, Hakkari ve ilçelerinde bayan kuaförlüğü yapanları bir arada toplayarak İstanbul’dan gelen uzman ekipler tarafından Topuz ve Türban eğitimi verildi.


Yüksekova’da yıllardır hizmet veren Salon Nêvesta bir ilke imza atarak İstanbul’dan Yüksekova’ya saç tasarım uzman ekiplerini getirdi. İpek yolu üzeri Denizbank’ın üst katında hizmet veren salon Nêvesta Hakkari, Yüksekova, Şemdinli ve Çukurca’daki bayan kuaförleri toplayarak saç tasarım eğitimini verdi.


İstanbul’dan gelen Saç şekillendirme uzmanı Eray Burhan, Türban uzmanı Yasemin Eraslan ve Renklendirme uzmanı Ali Akduru uzman ekipleri tarafından Hakkari ve ilçelerindeki bayan kuaförlere eğitim verildi.


Yapmış olduğu çalışmayla ilgili açıklamalarda bulunan Kazakistan doğumlu Salon Nêvesta sahibi Zeynep Nsuretoğlu, yaklaşık 9 yıldır Yüksekova’da kaldığını belirterek,  Yüksekova’da bayan kuaförlüğü hizmeti vermekteyim. Burada ki bayan arkadaşların hemen hemen hepsi eğitim için batıya gittiklerine şahit oldum. Ben ise arkadaşlarımızın batıya gitmesi yerine, biz batıya gidip uzman ekipleri buraya getirdik.  Bu bölgedeki bayan arkadaşları toplayıp bir arada saç şekillendirme, türban  ve renklendirme konusunda eğitim gördük’ dedi.


Saç şekillendirme uzmanı Erey Burhan, Bursa’dan geldiğini belirterek, ‘topuz türban eğitimini vermeye geldik’ dedi.


Renklendirme uzmanı Ali Akduru’da İstanbul’dan geldiğini söylerek, ekibimizle beraber buradayız. Komple bir eğitim günü olacak. Hakkari Yüksekova dediklerinde ilk önce çekindik buraya gelmek için. ama geldikten sonra tamamen fikrimiz değişti. Burası İstanbul’dan gördükleri  gibi değil gelip burada görsünler öyle karar versinler’ şeklinde konuştu.



Türban Uzmanı Yasemin Eraslan’da; uygulamalı eğitim için geldik. Salon Nêvesta bizim davet etti. Başta biraz çekimserlik yaşadık. Ama tahmin ettiğimiz gibi değilmiş. Sosyal medya dan söylendiği gibi hiç değil. Buradaki meslektaşlarımıza eğitim vermek için geldik. Katkımız olduysa ne mutlu bize, şeklinde konuştu.


Eğitimin bir gün boyunca devam edeceği öğrenildi.




Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Bülent ATALAY 2 ay önce

Zeynep hanıma başırılarının devamını diler, daha büyük imzalara yer edineceğine yürekten inancım çok bir Kazakistanlı olabilir bizim düşünmediğimizi o Yaptı buna istinaden daha büyük bir başarı ve ilçemiz Yüksekova yı gerçek bir anlamda medyanın abartılmış bir saf halinde tüm dünya alemine güzel anlatılması bize gurur ve onur vermiştir her şey için müteşekkirim Zeynep hanım

Pamukkale Değil Başkale
Van'ın Başkale ilçesinde bulunan ve Pamukkale'yi andıran görüntüsüyle yerli ve yabancı turistlerin uğrak...

Haberi Oku