31 NUMARALI REKLAM ALANI
Yüksekova Kaymakamı Kaşıkçı'ya Veda Yemeği
METİN TEK - YÜKSEKOVA GÜNCEL

Yüksekova İlçesine 3 yıl önce atanan Kaymakam ve Belediye başkan vekili Mahmut Kaşıkçı için Van İpekyolu üzerinde Bulunan Cafe Dissa'da İzmir'in Bergama ilçesine, 2018 Yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi 
nedeniyle onuruna veda yemeği verildi.

Veda yemeğine,Yüksekova Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mahmut Kaçıkçı, 3. Piyade Tümen Komutanı Tümgeneral Metin Tokel, Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Özkan Gürdoğan , İlçe Emniyet Müdürü Haluk Baş, Belediye Başkan Yardımcısı Bayram Özcan, Büyükçiftlik Belde Belediye Başkanı Rüştü Zeydan, Yüksekova Ticaret ve Sanayi Odası (YÜTSO) başkanı Abdurrahman Pınar, Ziraat Odası Başkanı Adnan Onay, Yüksekova Aile Destek Merkezi müdürü Zübeyde Özcan, kurum amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, mahalle muhtarları katıldı.

Burada bir teşekkür konuşması yapan Kaymakam Mahmut Kaşıkçı, “Gitme zamanı geldi. Yüksekova’ya bir kar yağışı ile birlikte gelmiştik. Başladığımızın ilk günü ve sonrası yarım metre kar yağmıştı. Burda nasıl yaşanır diye düşünmüştüm.  Ama bir baktık ki kara ve soğuğa alışıyor hayat normal devam ediyor. Birçok yerde bu karın yarısı yağsa hayat felç olur. Ama Yüksekova’da kar yağışına rağmen hayat normal şekliyle normal akışında devam etti” dedi.


Kaşıkçı, "Geldiğimiz dönem itibarıyla yoğun bir döneme gedik. Sokağa çıkma yasakların olduğu, terör zararlarının telafi etmeye başlandığı dönem ve o yoğun tempo içersinde yaklaşık iki yılımız Yüksekova’da tamamladık. Bu süreç içersinde, bütün çalışma sürecimde, insanımıza en iyi kamu hizmetini yapmak için uğraştık. Bütün amacımızda insanı yaşatmak gerekiyor ki devlet yaşasın." İfadelerini kullandı.

Kaymakam Kaşıkçı şöyle konuştu:

"Hem belediyecilik hem kaymakamlık çalışma tempomuzla Yüksekova’nın bu zamana kadar el atılmayan sorunlarını çözmeye çalıştık. İnşallah önümüzdeki yıl itibarıyla her şey tamamlandığı zaman burası ayrı bir şehir, farklı bir kent olacak. 3 Bin konutun tamamlandığı zaman diğer alt ve üst yapı bitiği zaman insanlarımız asıl rahatlığa o zaman erişecek. Özellikle eğitim alan evlatlarımızın en iyi eğitim alması notasında mücadele ettik. Üniversite ve okulda okuyan öğrencilerimiz en güzel şekliyle eğitimini alsın bunun için uğraştık. Bu anlamda da bir temel atıldı. Milli eğitimdeki tüm arkadaşlarımız bunun üzerinde devam edecektir. Devraldığımız Yüksekova artık değişti. O devraldığımız Yüksekova’da kepenkler kapatılır mı diye tereddüt varken şimdi kimsenin aklına gelmez. Terör kışın gitti. Teröristler yazın gelecek diyenler yine hüsrana uğradı. Şaşırdılar, yanıldılar.  Artık teröristin, terörün bir daha bu şehre gelme şansı imkanı ve ihtimali kalmadı. Önümüzdeki 5 yıllık süreçte de terörün gündemimizden çıkaracağız.  Yüksekova, bundan sonraki süreçte daha huzurlu daha mürehfer şekliyle devam edecek.  Önümüzdeki yıl itibarıyla doğalgaza kavuşacak. Bu Yüksekova’ya ayrı bir değer ve kıymet kazandıracak. Hem ulaşım hem alt yapı diğer hizmetler tamamlanacak.

Artık Yüksekova kendi kabuğunu kıracak, kendi imkanlarını, kendi olanaklarını daha fazla kullanılır hale gelecek. Türkiye organize sanayi olmayan tek şehrimiz Hakkari’dir. Onunda temellerini attık. Önümüzdeki süreçte organize sanayi de tamamlanacak ve burası gündemi terör değil aş, iş ve fabrikalar konuşacak. Yaptığımız çalışmaları insanlarımız değerlendirir. Birlikte çalıştığımız arkadaşlarımız yada insanımıza farkında olmadan üzmüşsek haklarını helal etsin. Bütün Yüksekovalıların haklarını helal etmesini diliyorum. Bütün arkadaşlarımıza, muhtarlarımıza, sivil toplum kuruluşlarımıza, esnaflarımıza bu güzel ve huzurlu ortamı sağlamakta katkı sundukları için ben teşekkür ediyorum. Basınımız güzel haberler yaptılar. Yüksekova’yı artık terörle anılan Yüksekova değil,  ilklerin yapıldığı, ilklerin başarıldığı bir Yüksekova olarak duyurdular. Kendilerine teşekkür ediyorum” Dedi.

 

Kaşıkçının konuşmasında sonra konuşan Yüksekova 3.Piyade Tümen Komutanı Tümgeneral Metin Tokel, "Devletin başarılı olabilmesi için önce güvenlik mutlaka geliyor başta. Ama bunun altında devletin tüm organları uyum içerisinde birçok sivil toplum örgütleri, özel firmalarla beraber uyum içerisinde çalışması gerekiyor ki devletimiz ileriye gitsin.  Hakkari’yi şöyle bir gözünüzün önüne bir getirin, geçmişe şöyle bir bakın, bugüne bir bakın huzurlu bir ortam var. Bunları hep beraber Hakkari’nin tamamında sağladık. Özellikle Yüksekova’da da bu gayretler kaymakamımızla beraber ve devletin diğer organlarıyla beraber buralar çok iyi bir seviyelere geldi. Güvenliğimiz iyi olduğu sürece bunları hepsinin devletimiz başaracaktır.  Ben kaymakamımıza başarılar diliyorum. “ dedi.

 

Konuşmaların ardından Kaymakam Mahmut Kaşıkçı’ya onur plaketi verildi.

 

Ziraat Odası Başkanı Adnan Onay, “Kendilerine ilçemize yapmış oldukları hizmetlerden ötürü teşekkür ediyor, yeni görev yerinin kendisine hayırlı uğurlu olmasını niyaz ediyorum" diye konuştu.


Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Yüksekova Kaymakamı Kendüzler Yeni Görevine...
Çanakkale'nin Bayramiç Kaymakamlığından Yüksekova Kaymakamlığına tayini çıkan Ramazan Kendüzler için...

Haberi Oku