31 NUMARALI REKLAM ALANI
YÜTSO seçim sonuçları ''BEYAZ LİSTE'' kazandı

METİN TEK - YÜKSEKOVA GÜNCEL

Yüksekova Ticaret ve Sanayi Odası (YÜTSO) üyeleri 9 kşilik meclisi belirlemek için bugün sandık başına gitti.

 
527 seçmenin kayıtlı olduğu odanın seçimlerde Mavi Listenin başkan adayı Salih Özdemir ile Beyaz listenin başkan adayı Abdurrahman Pınar çoğunluğu elde etmek için yarıştı.

 Selahattin Eyyübi Kültür Merkezinde düzenlenen seçimlerde oy verme işlemi saat 08:00'de başladı. Sandıklar 17:00'da kapandı.

 Yapılan sayımlarda, Beyaz Liste 8 gruptan 5'inde çoğunluğu sağlarken Mavi Liste ise 3 grupta oyların çoğunu aldı.

 SEÇİMİN KADERİNİ 1 OY BELİRLEDİ!

 Yoğun ilgi gören seçimde 6. Grubun oyları seçimin kaderini belirledi. 80 seçmenin kayıtlı olduğu sandıkta Beyaz Liste 39 oy alırken, Mavi Liste ise 38 oy aldı. 3 oy da geçersiz sayıldı.

 Mavi Liste adayının itirazı nedeniyle tekrar sayım yapıldı. Görevlilerin oyları tekrar sayması ile sonuç değişmeyince Beyaz Liste bu grupta ipi göğüsleyerek Yüksekova Ticaret ve Sanayi Odası (YUTSO) Bakanlığı seçimlerinde çoğunluğu elde etti.

 Ticaret ve Sanayi Odası başkanı önümüzdeki günlerde meclis üyeleri arasında yapılacak seçimde belirlenecek.

 Seçimin ardından rakibini tebrik eden Beyaz Liste'nin başkan adayı Abdurrahman Pınar seçimin Yüksekova için hayırlı olması temennisinde bulundu.

 Mavi Listenin başkan adayı Salih Özdemir ise seçimin kazananının Yüksekova olduğunu vurgulayarak üzerlerine düşen sorumluluğu yerine getirmeye hazır oldukları mesajını verdi.  

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Geverli 12 ay önce

Hayırlı olsun diyoruz ama hayır mı şer mi belli olacak Salih başkan samimi her kesime aynı mesafelerle yaklaşan milleti dinleyen ve hep güler yüzlü biriydi.. yeni adayı mumla arasan bulamazsın çevresi Servet sahibi ve sıcak para babaları kendisi gibi kesimlerin içinde sürekli fakir fukaranın derdini kim dinleyecek! Ve ayrıca Salih başkan kaybetmedi gever Yüksekova kaybetti

Yüksekova'da Mart Ayında Karla Mücadele
Hakkari'nin Yüksekova ilçesine bağlı Pınargözü köyünde İl Özel İdaresi karla mücadele ekipleri, mart...

Haberi Oku