Eğitim:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Harran Üniversitesi Rektörü istifa etti
 Harran Üniversitesi Ramazan Taşaltın, bir televizyon programında yaptığı açıklamaların Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı yıpratmak için kullanıldığını belirterek, bu nedenle görevinden istifa ettiğini duyurdu.

Taşaltın, yaptığı yazılı açıklamada, göreve geldiği 6 Nisan 2015 tarihinden bugüne kadar, büyük bir özveriyle hizmet ettiğini savundu. Bu süreçte birçok zorlukla mücadele etmek durumunda kaldığını ifade eden Taşaltın, açıklamasında şunları kaydetti:

“Lakin gelinen noktada özel bir televizyon programında yaptığım şahsi konuşmalarım maalesef çarpıtılarak, kamuoyunda Sayın Cumhurbaşkanımızı yıpratmak üzere kullanılmaya kalkışılmıştır. Bu nedenle üniversitemi ve Cumhurbaşkanlığı makamını yıpratmamak için rektörlük görevimden ayrılıyorum. Detaylı açıklamayı daha sonra yapacağım.”

NE DEMİŞTİ?

Rektör Taşaltın, katıldığı televizyon programında, “İslami olarak cumhurbaşkanına itaat etmek farzı ayın’dır. Karşı gelmek de harpten kaçmak manasına gelir haramdır. Biz itaat ediyoruz cumhurbaşkanımızdır” sözleriyle tepki çekmişti.
AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı da, “Harran Üniversitesi Rektörü’nün Cumhurbaşkanımızla ilgili sözlerinin, a. Cumhuriyetimizle b. İslamla c. Cumhurbaşkanımızın siyasal anlayışıyla d. Rektörlük makamında aranan akademik müktesebatla hiçbir ilgisi yok” açıklamasında bulunmuştu.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

12 üniversitede yeni enstitü, fakülte ve yüksekokullar...
6 üniversitede enstitü ve yüksek okullar kapatıldı. 12 üniversitede yenileri kuruldu.

Haberi Oku