31 NUMARALI REKLAM ALANI
Ayşegül Tözeren adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı
 Evine yapılan polis baskını ile gözaltına alınan edebiyat eleştirmeni ve insan hakları savunucusu Dr. Ayşegül Tözeren için adli kontrol şartıyla serbest bırakma kararı verildi.

20 Ağustos salı günü evine yapılan polis baskınıyla gözaltına alınan Tözeren, bugün ifade vermek üzere Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’ne getirildi. Savcı, aralarında Tözeren’in de bulunduğu dokuz kişinin de ifadesini almadan, emniyette vermiş oldukları ifadeler üzerinden mahkemeye sevklerini yaptı.

Tözeren ile birlikte gözaltına alınan kişilerden yedisinin adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına, ikisinin ise tutuklanmasını talep edildi.

CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Emek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Levent Tüzel, Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı, Evrensel Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fatih Polat, Barış için Akademisyenler, Türkiye Yazarlar Sendikası Genel Sekreteri ve Manos Kitap editörü Hakkı Zariç, Sosyal Araştırmalar Vakfı, Tözeren’in annesi, arkadaşları ve çok sayıda kişi Adliye önüne gelerek Tözeren’e destek verdi.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Van-Başkale'de Deprem: 7 vatandaş hayatını...
İran’ın Khoy şehrinde meydana gelen deprem, Van’ın Başkale ilçesinde de hissedildi. Bazı evler yıkılırken,...

Haberi Oku