Kılıçdaroğlu: Cumhurbaşkanı adaylığı için kimseye söz vermedim

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 2023 cumhurbaşkanlığı seçiminde Abdullah Gül'e ortak adaylık sözü verdiği iddialarıyla ilgili Kılıçdaroğlu'ndan açıklama geldi. Kılıçdaroğlu, "Bu iddialar elbette doğru değil. Ki böyle bir şey mümkün de değil" dedi.

Kılıçdaroğlu: Cumhurbaşkanı adaylığı için kimseye söz vermedim
 CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 2023 seçimlerinde Cumhurbaşkanı adaylığı için Abdullah Gül’e söz verdiği iddialarına ilişkin  açıklama yaptı. Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, ‘Kılıçdaroğlu’na Cumhurbaşkanı adaylığı için Abdullah Gül’e bir söz verip vermediğini sordum’ diyerek Kılıçdaroğlu’nun bu soruya verdiği yanıtı köşesine taşıdı.

Kılıçdaroğlu bu iddialar hakkında şöyle konuştu: “Bu iddialar elbette doğru değil. Ki böyle bir şey mümkün de değil.”

Selvi’nin yazısından bir bölüm şöyle: “Cumhurbaşkanı adaylığı için ne Abdullah Gül’e ne de başka bir isme söz vermediğini, kimseyle bir anlaşmasının söz konusu olmadığını söyledi. Kılıçdaroğlu bunları söylerken oldukça netti. Bir şeyler gizliyor havasında değildi. Açık ve samimi olarak konuştu. Sayın Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı adaylığı için Sayın Abdullah Gül’e söz verdiğiniz söyleniyor dedim. Kılıçdaroğlu hiç duraksamadan konuştu. “Bu iddialar elbette doğru değil. Ki böyle bir şey mümkün de değil. Cumhurbaşkanlığı seçim sürecinde dahi değiliz. Yani ortada ne seçim süreci var ne de bu konuyla ilgili bir çalışma. Ama zaman zaman insanlar gazetelerde, televizyonlarda aday olacaklarını açıklıyorlar. Siz nasıl izliyorsanız biz de öyle izliyoruz. Öte yandan bu konuda karar vermek tek başına benim yetkimde de değil. Malum, bizim kurumsal kimliğimiz oldukça güçlü. Tek adam partisi değiliz. Dolayısıyla oturur konuşuruz, tartışırız” dedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2019, 02:14

cahit yiğit

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER