31 NUMARALI REKLAM ALANI
Öztrak'tan, İmamoğlu’na ‘Kürtçe kurs’ desteği
 CHP Sözcüsü Faik Öztrak, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, “İSMEK’lerde Kürtçe dil kursu kesinlikle açılacak” açıklamasına, “Kurs açmak yasak mı?” sözleriyle destek verdi.

Hakkı Savunanlar Platformu ile görüşen  İmamoğlu, daha önce gündeme gelen Kürtçe dil kursu talebiyle ilgili, “İSMEK’lerde Kürtçe dil kursu kesinlikle açılacak” açıklaması yapmıştı.

‘KURS AÇMAK YASAK MI?’

İmamoğlu’nun bu çıkışı hakkında partiden ilk yorumu CHP Genel Sözcüsü Faik Öztrak yaptı. Öztrak, “İSMEK’lerde Kürtçe kurs açılması konusunda ne düşünüyorsunuz?” sorusuna sadece, “Kurs açmak yasak mı?” sözleriyle yanıt verdi.

Rûdaw’a yer alan haberde, Hakkı Savunanlar Platformu Başkanı İlyas Buzgan, İmamoğlu’nun ve CHP’nin tavrı hakkında şu değerlendirmede bulundu:

“Sayın İmamoğlu ile bir görüşme yaptık ama bu ilk görüşmemiz değil. Daha önce de Kürtçe kurs ve kreşler hakkında sayın Kılıçdaroğlu ile görüşmüştük ve kendileri de bu görüşümüzü olumlu bulduklarını belirtmişlerdi. Toplantılarımız olumlu bir atmosferde geçti ve biz meseleden bahsetmeden kendileri bu ihtiyacı dile getirdi. Biz de bu tavır karşısında mutlu olduk.”

Ekrem İmamoğlu daha önce de verdiği röportajda, belediyenin kültür programlarında Kürtçe’ye yer verilebileceğini söylemişti.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Madencinin Ankara yürüyüşünün önünü...
Soma'da 301 madencinin can verdiği katliamın ardından tazminatları ödenmeden işten atılan işçilerin Ankara’ya...

Haberi Oku