31 NUMARALI REKLAM ALANI
Suudi Arabistan Veliaht Prensi Selman: Kaşıkçı cinayetinde sorumluluğu alıyorum
 Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın Türkiye’de öldürülmemesi konusunda ilk kez ‘sorumluluğu’ üstlendi. Prens Selman, “Bütün sorumluluğu üstleniyorum çünkü benim gözetimimde oldu” dedi. Ancak Prens, İstanbul’daki Suudi başkonsolosluğunda işlenen cinayetten önceden haberdar olmadığını savunmaya devam etti.


Veliaht Prens bu açıklamaları, televizyoncu ve gazeteci Martin Smith’in Amerikan televizyonu kanalı PBS’te gelecek salı günü yayınlanacak FRONTLINE isimli belgeseline yaptı. Smith belgeselin tanıtımında, Selman’ın kendisine “Benim gözetemimde oldu. Bütün sorumluluğu üstleniyorum çünkü benim gözetimimde oldu” dediğini aktardı.

Buna göre Prens, böyle bir cinayetin kendisinin haberi olmadan nasıl işlenebileceği sorusuna ise “20 milyon insanımız var. 3 milyon devlet çalışanımız var” yanıtını verdi. İstanbul’a gelerek cinayeti işlediği belirtilen 15 kişilik ekibin hükümete ait özel jetleri kendisinden izin almadan kullanıp kullanamayacağına dair soruya da, “İşleri takip eden yetkililerim ve bakanlarım var ve sorumlu onlar. Onların bunu yapma yetkileri var” demekle yetindi. 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Madencinin Ankara yürüyüşünün önünü...
Soma'da 301 madencinin can verdiği katliamın ardından tazminatları ödenmeden işten atılan işçilerin Ankara’ya...

Haberi Oku