Güncel:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Ahsen Unakıtan'dan yanıt: Dedikodu yapmayalım
 Cumhurbaşkanlığı, Recep Tayyip Erdoğan’ın Eski Maliye Bakanı Kemal Unakıtan’ın eşi Ahsen Unakıtan’ı aradığı iddiasını yalanladı. Unakıtan’ın villasındaki kaçak yapı Üsküdar Belediyesi tarafından yıkılmış, Unakıtan “Bu zulüm son bulmalı” diyerek Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ulaşamadığını söylemişti. Ahsen Unakıtan bir süre sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendisine geçmiş olsun telefonu ettiğini ve 10 dakika görüştüklerini söylemişti.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, Unakıtan’ın iddia ettiği görüşme yalanlandı. Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Bir internet sitesinde, Sayın Cumhurbaşkanımızın merhum Kemal Unakıtan’ın eşi Ahsen Unakıtan’ı oturduğu villanın çatısının ‘kanuna aykırı’ olduğu gerekçesiyle Üsküdar Belediyesi tarafından yıkılması nedeniyle telefonla arayarak geçmiş olsun dileklerini ilettiği şeklinde bir haber yer almıştır. Sayın Cumhurbaşkanımız ile Ahsen Unakıtan arasında herhangi bir telefon görüşmesi olmamıştır.”

‘DEDİKODU YAPMAYALIM SPOR YAPALIM’

Görüşme iddiasının Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından yalanlanması üzerine Independent Türkçe’ye konuşan Unakıtan’a ise, “Dedikodu yapmayalım spor yapalım” dedi.

‘KORUMALAR BENİ TARTAKLADI’ DEMİŞTİ

Kaçak çatının yıkımından sonra Sözcü’den Fatma Vurgun’a konuşan Ahsen Unakıtan, “Burada 80 tane koruma beni tartakladı. Omuzlarımdan tutarak beni tartakladılar. Bu zulüm son bulmalı” diye isyan etmişti. Belediyeden ise ‘kimse kılına bile dokunmadı’ şeklinde açıklama gelmişti. Unakıtan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ulaşamadığını belirtmiş, daha sonra Erdoğan’ın kendisini aradığını söylemişti.  / Duvar

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Van'da batan teknede ölenlerin sayısı 7'ye...
Van Gölü'nde batan teknede ölen kişi sayısı 7'ye çıktı. Mültecinin cesedi sahilde bulundu.

Haberi Oku