Güncel:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Akşener: Washington’a şahsi bekan için mi gittin?
  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener partisinin Meclis’teki grup toplantısında konuştu. Gündemi değerlendiren Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ABD ziyaretini eleştirdi. “Sayın Erdoğan ABD’den neden bu kadar mutlu döndü” diye soran Akşener, “Washington’a milletin bekası için mi şahsi bekan için mi gittin kardeşim? Hiçbir şey alamamışken, milletin hakkını savunamamışken neden bu kadar mutlusun?” dedi.


Akşener’in konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

KRİZLERİ AŞAMADI: Milleti unutan milletin onurunu da olur. Bu aziz milletin cumhurbaşkanı gider, dünyanın öbür ucunda 3-5 senatöre ifade verir. İstediği ve hakkı olan hiçbir şeyi alamadığı halde bir FETÖ’cüyü serbest bırakır. Başını öne eğip geri döner. Sayın Erdoğan, bu millet sana git ve gereğini yap dedi. Git ve milli güvenliğimizin ihtiyaçlarını al ve gel dedi. Sen gittin, yine boynumuzu büktün. Sayın Erdoğan F-35 ve S-400 krizlerini aşmaya gitti. Aşabildi mi? Hayır. Suriye’de verilen sözlerin tutulması için gitti. Tatmin edici bir şey alabildi mi? Hayır alamadı. Sayın Erdoğan neden bu kadar mutlu döndü. Washington’a milletin bekası için mi şahsi bekan için mi gittin kardeşim? Hiçbir şey alamamışken, milletin hakkını savunamamışken neden bu kadar mutlusun?

TRABZONLA ALIP VEREMEDİĞİNİZ NEDİR?: ABD’de bunlar olurken içeride saçmalayan AKP kadrolarının cüretine bakın, AKP’li bir belediye başkanı Trabzonlu bir kardeşimize “Sizi biz Müslüman yaptık” dedi. Nedir bu Trabzon ile alıp veremediğiniz? 31 Mart’a giderken Ekrem İmamoğlu’na Pontus benzetmesi yapmaktan utanmadınız. Sultan Süleyman’ın doğduğu topraklardan bahsediyorsun. Haddini bil cahil adam! Tarihine ve milletine yabancılaşmış bir kadrodan millete fayda gelmez. Giresun’da Eynesil’de aramızdan koparılan Rabia Naz yavrumuzu biliyorsunuz. Anası, babası adalet arıyor. Ama adalet arayanlar her zaman azar işitiyor. İfade verenler ifade değiştiriyor. Bir baba, bir anne adalet yolunu şaşırdıkça isyan ediyor. Ama duyan yok. Analar, babalar konuşacak, sizde başınızı eğip düşüneceksiniz. 1,5 yılda bir arpa boyu yol alınmadı. Adalet oyuncak değildir. Geciken adalet, adalet değildir.

12 BİN YILDIR KİMSENİN AKLINA GELMEMİŞTİ: “Gerçekleri yüzlerine çarpınca ‘Siz daha iyisini mi yapacaksınız?’ diyorlar. Tabii ki daha iyisini yapacağız. İYİ Parti iktidarında adalet gecikmeyecek. İYİ Parti iktidarında hiçbir bakan çıkıp da milletini tehdit edemeyecek. İYİ Parti iktidarında hazine 5 müteahhide peşkeş çekilmeyecek. Önce emekliliği Saray’a takılan kardeşlerimizin sorunları çözülecek. Önce iş arayan milyonları sorunu çözülecek. Tabii ki daha iyisi olacak. Siz geçmişle kavga edip durursunuz, biz gelecek için yarışırız. 12 bin yıllık gölü kuruttular. Adı üstünde Dipsiz Göl. Ama bunlar define peşinde olunca dibini buldular. O göl, kaç medeniyet gördü yaşadı. 12 bin yıl hiçbir insanın aklına gelmedi, 12 bin yıl sonra gölün dibi göründü. 11 Kasım günü şov yapıp milyon ağaç diktik dediler. Aynı gün para bulmak için insanlık tarihinin güzelim mirasını yıktılar. Bunların fıtratı, karakteri bu.

GENÇ İŞSİZLİK ANKARA’NIN NÜFUSUNDAN FAZLA: Her üç gencimizden biri işsiz. Sayın Erdoğan’ın Türkiye’sinin elinin tersiyle ittiği işsizlerimiz… Ankara’nın nüfusundan fazla gencimiz ne okuyor, ne de çalışıyor. Seçilmiş bir gurup Saray yancısına her türlü imkan sağlanırken, gençlerimize ‘Olsa dükkan senin’ deniyor. Yandaşlara akıttığın milyonlara rağmen batmayan bütçe millete para akıtınca mı batacak? Battı dediği Norveç’te kişi başına milli gelir 77 bin dolar, Danimarka’da 56 bin dolar, İsveç’de 54 bin dolar. Sayın Erdoğan’ın ve damadının uçtu dediği Türkiye’nin kişi başına milli geliri 8 bin 857 dolar. Battı dediği Norveç’in vatandaşı, benim milletimden 10 kat daha zengin. Damat beyin çöktüğü Merkez Bankası’nın nakit akçesini saymazsak bütçenin 100 milyar lira borcu var.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Van'da batan teknede ölenlerin sayısı 7'ye...
Van Gölü'nde batan teknede ölen kişi sayısı 7'ye çıktı. Mültecinin cesedi sahilde bulundu.

Haberi Oku