Güncel:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Anneler Meclis'te oturma eyleminde
 Çocukları cezaevinde açlık grevinde bulunan anneler Meclis’te oturma eylemi başlattı. Polis annelerin HDP Grubu bittiği gerekçesiyle salonu boşaltmasını istedi, ancak bu kabul edilmedi.


Cezaevinde çocukları açlık grevi yapan anneler Meclis’te HDP Grup toplantısına katıldı. HDP Eş Genel Başkan Pervin Buldan’in konuşmasını dinleyen anneler grup toplantısı bittikten sonra salondan ayrılmayacaklarını söyledi. Anneler Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ile görüşme talebinde bulundu.

‘ÇOCUKLARIMIZI YAŞATMAK İSTİYORUZ’

Annelerin talebi üzerine parti yöneticileri Bakan Gül’den randevu talepte bulundu. Bekleyiş sürerken Meclis polisi salona gelerek annelerin ayrılmasını istedi. Bir polis yöneticisi annelere, Meclis’in eylem yeri olmadığını söyledi, HDP’nin grubu bittiği için salondan ayrılmalarını istedi. Anneler bakanla görüşene kadar ayrılmayacaklarını söyledi. Bir anne, “İstiyorsanız sürükleyerek çıkarın. Biz alışığız” dedi. Polis memuru böyle bir şeyin söz konusu olmadığını söyledi. HDP yöneticileri araya girerek Bakan Gül’den randevu talebinde bulunulduğunu, sonucunun beklenmesini istedi. Bekleyişlerini sürdüren anneler “Çocuklarımızı yaşatmak istiyoruz” dedi.

HDP: ARTIK ÇÖZÜM BULUNSUN

HDP Grup Başkanvekili Fatma Kurtulan, cezaevlerinde açlık grevi yapan mahkumların annelerinin Meclis’teki grup toplantısına katıldığını söyledi. Kurtulan’in verdiği bilgiye göre Diyarbakır, Van, Mardin’den 21 anne grup toplantısı bittikten sonra salondan ayrılmadı. Annelerin uzun zamandır çocuklarının eyleminin ölümle sonuçlanmaması için eylem yaptığını belirten Kurtulan, talepleriyle ilgili şunları söyledi: “Adalet Başkanlığından randevu talep ediyorlar. Bu randevuda tecritin bitip avukat görüşüne izin verileceğini duymak istiyorlar. Biz de bu duruma artık çözüm bulunsun, avukat görüşüne izin verilsin istiyoruz.”

HDP, sosyal medya hesabından annelerin “Bizim çocuklarımız açlık grevindeyken, biz hiçbir yere gitmiyoruz. Görüşe müjdeli haberle gitmek istiyoruz” dedikleri videoyu yayınladı. (DUVAR)

 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

bursa eskort

AB'nin Türkiye'ye Kıbrıs 'yaptırımları'...
Türkiye'nin Doğu Akdeniz'deki sondaj faaliyetleri nedeniyle Avrupa Birliği ile yaşadığı kriz derinleşiyor....

Haberi Oku