Güncel:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Ceylanpınar davasında beraat kararları onaylandı
 Çözüm sürecinin sona erdirilerek çatışmalı sürecin başlamasına gerekçe gösterilen Ceylanpınar cinayetleri davasında 9 sanık hakkındaki beraat kararları onaylandı.

Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde 22 Temmuz 2015 tarihinde 2 polisin kaldıkları evde uyurken öldürülmeleri ile ilgili 9 kişi hakkında verilen beraat kararı, Bölge Adliye Mahkemesi’nde görüşüldü. Ceylanpınar Emniyet Müdürlüğü’nde görevli polisler Feyyaz Yumuşak ve Okan Acar’ın Bahçelievler Mahallesi’ndeki evlerinde öldürülmeleri ile ilgili olarak başlatılan soruşturma kapsamında çok sayıda kişi gözaltına alınmış ve 4’ü tutuklu 9 kişi hakkında dava açılmıştı.

Davanın görüldüğü Şanlıurfa 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi, geçen yıl Mart ayında sanıklarından tamamı hakkında ‘cinayet’ suçundan beraat kararı vermişti. Tutuklu sanıklar Hasan Aydın, Hüseyin Aydın, Sedat Aydın ve Mehmet Naci Yılmaz ‘sosyal medyada örgüt propagandası yapmak’ suçlamasından ise 1’er yıl 6’şar ay hapis cezasına çarptırıldı. Ancak tutuklu kaldıkları süre dikkate alınarak tahliye kararı verdi. Cumhuriyet savcısının bu kararlara yaptığı itirazı 5 Nisan günü görüşen Gaziantep Bölge Adliye Mahkemesi 18’inci Ceza Dairesi ise temyiz duruşmasında yerel mahkemenin verdiği kararı onadı./ Duvar

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

bursa eskort

AB'nin Türkiye'ye Kıbrıs 'yaptırımları'...
Türkiye'nin Doğu Akdeniz'deki sondaj faaliyetleri nedeniyle Avrupa Birliği ile yaşadığı kriz derinleşiyor....

Haberi Oku