Güncel:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
İmamoğlu: Olan diplomamla ilgili haber yapmışlar
  İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, üniversite diploması ile ilgili iddialara tepki gösterdi. İmamoğlu, diplomasının şaibeli olduğunu iddia edip YÖK’e çağrıda bulunan Sabah gazetesine imalı bir yanıt verdi; “Bu sabah da benim diplomamla ilgili haber yapmışlar ama altını çizelim; olan diplomamla ilgili” dedi.

‘ASİMETRİK ÖTESİ TAKLA ATILDI, NE YAPACAKLARINI ŞAŞIRDILAR’

İmamoğlu, “Son dönemde atılan taklaları hepiniz izliyorsunuz. Ben bu asimetrik ötesi taklanın biçimini hayatımda hiç görmedim. Ne yapacaklarını şaşırdılar. Konuşmadıkları konu da kalmadı. Bu sabah da benim diplomamla ilgili haber yapmışlar ama altını çizelim; olan diplomamla ilgili” diye konuştu.

'SPOR TESİSİ OLMAYAN MAHALLE BIRAKMAYACAĞIZ’

31 Mart’ta İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı’nı kazanan, ancak 6 Mayıs’ta mazbatası geri alınan Ekrem İmamoğlu, bugün İstanbul’un amatör spor kulübü temsilcileriyle bir araya geldi. İmamoğlu, yeniden seçilmesi durumunda spor alanında yeni bir seferberlik başlatacaklarını söyledi. Örgün eğitim veren okulların yüzde 60’ının spor salonunun olmadığını bildiklerini ifade eden İmamoğlu, şöyle konuştu: “Tamamlayacağımız tesislerin hepsinin mutlaka engelli erişimi ve engelli spor yapma biçimine uygun inşa edileceğini de duyurmak istiyorum. Spor tesisi olmayan mahalle bırakmayacağız. Atletizme çok önem vereceğiz. Bu konuda İstanbul’un ciddi eksikleri var. Hızlıca 3 adet pisti İstanbul’a kazandıracağız. İstanbul’u bir olimpiyat kenti haline getireceğiz. Amatör ligleri ve kulüpleri destekleyeceğiz.”

‘SİYASİ KULÜPLERE PARA HARCAMAYACAĞIZ’

İmamoğlu, “Belediyenin imkanlarını, parasını, sponsorluklarını, taraftarı bile olmayan ya da siyasi anlam taşıyan kulüplerin zenginleşmesi, milyon dolarlık sözleşme yapması için İstanbul adına söz veriyorum ki asla ve asla israf etmeyeceğiz” dedi. (Sputnik)

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Gıdada sahtekarlığa hapis cezası Meclis'te
CHP Antalya Milletvekili Aydın Özer hileli gıda ürünlerini yapan, üreten ve satanlara hapis cezası getirilmesine...

Haberi Oku