Güncel:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Kılıçdaroğlu'ndan ortak yayın değerlendirmesi
 İstanbul Büyükşehir adayları Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım’ı karşı karşıya getiren canlı yayın, genel olarak beklentilerin altında kalırken, uzmanlara göre, seçmen davranışlarını etkileyecek bir hava oluşmadı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ortak yayına ilişkin değerlendirmesinde, en dikkatini çeken bölümün Sayıştay konusu olduğunu söyledi.

Adayları buluşturan ortak yayında, Millet İttifakı’nın Adayı Ekrem İmamoğlu, büyükşehir belediyesinin vakıflara yüzlerce milyon lira aktardığını, zarar ve borçların Sayıştay’ın son yayınlanan 2017 raporuna da yansıdığını anlattı. Binali Yıldırım’ın, moderatör İsmail Küçükkaya’nın “Raporu okudunuz mu?” sorusuna, “Yok, ben onu okumadım” yanıtını vermesi çok tartışıldı.

Hürriyet’ten Hande Fırat, yayın sonrası görüşlerine başvurduğu Kılıçdaroğlu’nun dikkatini de en çok bu bölümün çektiğini aktardı. Kılıçdaroğlu’nun “Sayıştay Türkiye Büyük Millet Meclisi adına denetim yapar. Binali Yıldırım Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin başkanlığını yapmış bir isimdir. Üstelik İstanbul büyükşehir belediye başkan adayı. O raporu okuması lazımdı. Okumamış olmasından dolayı Binali Yıldırım adına üzüldüm.

(Adayların performansına ilişkin) Türkiye’nin geçmişini ve geleceğini gördük. Binali Bey Türkiye’nin geçmişi, Ekrem Bey ise geleceği ve umudu temsil ediyor. Ben bu duyguyla seyrettim. Sonuçları açısından da memnunum” dediğini yazdı.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Gıdada sahtekarlığa hapis cezası Meclis'te
CHP Antalya Milletvekili Aydın Özer hileli gıda ürünlerini yapan, üreten ve satanlara hapis cezası getirilmesine...

Haberi Oku