Güncel:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Milletvekili Dede'nin Kurban Bayramı mesajı
YÜKSEKOVA GÜNCEL - HABER MERKEZİ

Hakkari Milletvekili Sait Dede'nin Bayram Mesajı Şöyle;

Bayramlar; ortak dini ve kültürel değerlerin vücud bularak toplumsal birlikteliğin yoğun olarak yaşandığı günlerdir. Şüphesiz Kurban bayramı; insanlığa ve geleceğe dair önemli kararlar alınmasına yönelik sorumluluk ile yoğrulmuş bir bayramdır. Yüklediği anlamın hayata geçmesini temenni ettiğimiz kurban bayramında, insanlığın kendi yaşam değerinin farkına varması, İsmail’in yerine Koçu koymak gibi savaşın yerine barışı koymak düşüncesinin hayat bulması en büyük dileğimdir. Bu anlamda barışı, uzlaşıyı sağlamak için sahip olunan her türlü dünyevi aidiyetlerimizden, hırslarımızdan fedakârlık etme eğilimimizin bizlere mutlu ve huzurlu bir yaşamın kapılarını aralayacağı açıktır.

Bayramın; barışçıl özünün kavranarak, insanlık tarihinin en anlamlı değerlerini, tarihini, kültürünü barındıran coğrafyamızda yaşanan savaşların, acıların son bulmasına ve barışın yeşerip büyümesine fırsat olmasını diliyorum.
Bu vesile ile bütün halkların ve inananların mübarek kurban bayramını kutlar; barışa, kardeşliğe, adalete, eşitliğe dair atılacak büyük adımların bir başlangıcı olmasını temenni ederim.

Mücadelesini, yaşam umudunu ve direnişini büyütmeye devam eden başta Kürt Halkının Kurban Bayramını kutlar, Başur’dan Bakur’a, Rojhelat’tan Rojava’ya rengarenk bir dünyanın müjdesini veren halkıma ve bütün halklara sevgi ve hürmetlerimi sunarım.

Sait DEDE - Halkların Demokratik Partisi Hakkari Milletvekili
                                                                                                                
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Selahattin Demirtaş'ın anne ve babasının...
HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın annesi Sadiye Demirtaş ve babası Tahir Demirtaş'ın içinde...

Haberi Oku