Politika:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Temelli: Hukuksuzluk adaletsizlik her yerde
 HDP grubu, Yüksek Seçim Kurulu’nun İstanbul seçimlerini iptal etmesi, cezaevlerinde devam eden açlık grevleri ve TTB üyelerine hapis cezası verilmesi gibi önemli gündem maddeleri tartışılırken toplandı

HDP Grup toplantısında konuşan Eş Genel Başkan Sezai Temelli, Barış Akademisyenleri ve TTB üyelerinin barış talep ettikleri için hapis cezalarına çarptırılmasına tepki göstererek “Hukuksuzluk adaletsizlik her yerde” dedi.

Temelli şöyle konuştu:

“Dün Ramazan’ın ilk günüydü. Ramazan ayı güzellemesi yapanlar dün ‘yeryüzü sofrasına’ saldırarak İhsan Eliaçık başta olmak üzere birçok kişiyi darp etti. Hukuksuzluk adaletsizlik her yeri kaplamış durumda. Bu adaletsizliğin hukuksuzluğun kaynağına dönüp bakın; Israrla dedik ki son 4 yılda bu ülkeyi tecritleştirdiniz. Çözüm masasının devrildiği günden bu yana barış isteyen herkes yargılandı bu ülkede. Barış istiyorum diyorsunuz yargılanıyorsunuz. Çünkü bu hukuksuzluğun başladığı günden bu yana bu ülkede bir OHAL hukuku uygulandı. 15 Temmuz’un ardından hayata geçirilen bu OHAL düzeni karşımıza bu tabloyu çıkardı. Onbinlerce mağdur gibi bu salonda o mağdurların sesini duyurduk. On binlerce insan KHK’lerle ihraç edildi. Ben de onlardan biriyim. Ne yaparlarsa yapsınlar bu hak gasplarının karşısında mücadelemizi kararlı bir şekilde sürdüreceğiz.

Hukuksuzluuk hukuksuzluğu doğuruyor. Vatandaşlık hakkını YSK eliyle gasp etmeye kalkıştılar. Gasp edilen sadece bizim mazbatalarımız değil. bu halkın iradesini onlara teslim etmeyeceğiz. Mazbatayı gasp etmiş olabilirler ama biz halkımız için çalışmaya devam edeceğiz. Yüksek Seçim Kurulu artık Yüksek Sahtekarlık Kurulu’dur. Toplumun hakkını savunmaya devam edeceğiz. Hukuksuzluk ve OHAL düzeni her yerde.

Ekonomiyle ilgili sorunları dile getirenleri bizzat cumhurbaşkanı tehdit ediyor. TÜİK çıkıp diyo rki ‘enflasyon düştü.’ Kimin enflasyonu düştü? Halkın enflasyonu düşmedi. Aksine artmaya devam ediyor.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

bursa eskort

Erdoğan: Murat Çetinkaya'ya 'Faizleri indir'...
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Murat Çetinkaya'nın Merkez Bankası başkanlığından alınması hakkında konuştu:...

Haberi Oku