Sağlık:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Erdoğan: Evladım 'illa da burs' yok!
 Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda konuştu. Burs ve kredi konusuna yine değinen Erdoğan öğrencilere, “Bazı öğrencilerimiz illa da burs diyor. Evladım, illa da burs yok! Sen krediye de müracaat etsen, faiz uygulaması yok. Size en uygun taksitlerle ve sigortalı işe girdiğiniz zaman devlet bunu sizden tahsil edecek” diye seslendi. Erdoğan, gruba yönelik sorduğu, “IMF’ye ne kadar borcumuz vardı?” sorusuna yanıt alamayınca da gülerek, “Ya bu kadar anlatıyoruz. 23 milyar dolar…” diyerek yanıt verdi.

Erdoğan grup toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada ise, “İran’a yaptırım sonucu değiştirmez, yanlış buluyorum. Dünyanın dengesini bozmaya yönelik adımlar” dedi. Erdoğan bakanları bazı büyükşehirlerde belediye başkanı adayı olmalarının söz konusu olabileceğini belirtirken, ABD ordusunun Menbic’te YPG ile ortak devriyeye çıkmasını ise, “Kabul edilebilir değil” diye değerlendirdi.

Cumhurbaşkanı’nın açıklamalarından satır başları şöyle:

MİLLETİMİZ DESTEK VERDİ: Geçtiğimiz cumartesi günü önemli bir yıl dönümünü geride bıraktık. 3 Kasım itibarıyla göreve başlayan AK Parti iktidarının 17. yılına girdik. Milletimiz tercihini her seçimde AK Parti’den yana koyarak Türkiye’yi muasır medeniyet seviyesine çıkarma hedefimize destek vermiştir. 16 yılda 14 seçimle milletimizin karşısına çıktık, her defasında durmak yok, yola devam mesajı aldık. Ülkemize ve milletimize kazandırdığımız eserleri hatırladığımızda bu teveccühün boşa olmadığını görüyoruz.

BİZ SAĞLADIK SİZ OKUYACAKSINIZ: Eğitim davası, bu ülkenin asırlardır tartıştığı ancak bir türlü netice alamadığı bir mesele. Eğitime ayrılan kamu kaynağını 10 milyar liradan 120.2 milyar liraya çıkararak bütçede ilk sıraya yükselttik. Sınıf mevcudu ortalama 30, 166 milyon kitabı öğrencilerimize ücretsiz dağıttık. Üniversiteli öğrencilerimizin sayısını 7 milyon 600 bine ulaştırarak, neredeyse her evladımız için eğitim kapısının açık kalmasını sağladık. Üniversite sayısını 75’ten 206’ya çıkardık. Biz bunu sağladık, okumayı da siz başaracaksınız.

İMAM HATİP OKULLARINA YAPILAN HAKSIZLIĞA SON VERDİK: 4+4+4 sistemi ile meslek liseleri ve imam hatip okullarına yapılan haksızlığa son verdik. Yüksek öğrenimde kredi, burs ücreti 1 Ocak’tan itibaren 500 lira. Sağlık, en büyük reformları gerçekleştirdiğimiz alanların başında geliyor. Sağlık sistemini baştan sona değiştirdik. Bugün ülkemizde genel sağlık sigortası şemsiyesi dışında kalan kimse yoktur. Ambulans sayısını 618’den 5 bine çıkardık. Ambulans uçaklarını ülkemize biz getirdik. Şehir hastaneleri geliyor. Sağlık alanında yeni çığır açıyoruz.

BİZ DAMDAN DÜŞTÜK BAY KEMAL: 4 arkadaşımız seçim çalışmasına giderken trafik kazası geçirdik. Garibim Osman’ın eli yaralandı. İlacı tutuşturdular eline, biz 4 kişi minibüste yatıyoruz. Bolu’ya geldik, burada da soruyorlar: ‘Sigortalı mısınız, emekli mi?’ Ya komadayız görmüyor musun? Bunu mu soruyorsun? Bay Kemal’in SSK Genel Müdürlüğü dönemi işte böyleydi. Biz damdan düştük Bay Kemal.

HEPSİNİ TEPELEDİK TEPELİYORUZ TEPELEYECEĞİZ: Adalet sisteminin vatandaşlara en iyi hizmeti verebilmesi için birçok düzenlemeyi hayata geçirdik. İnşa ettiğimiz 224 adalet sarayı ile yargı mensuplarımızın çalışma mekanlarını yapılan işin önemine uygun hale getirdik. Emniyet konusu önceliklerimizin başında yer almaya devam ediyor. Karanlık güçlerin beslediği büyüttüğü ne kadar örgüt varsa hepsini tepeledik, tepeliyoruz, tepeleyeceğiz. Türkiye, terör örgütleriyle, çetelerle, uyuşturucu tüccarlarıyla, asayişi bozmaya yönelik her türlü eylemle mücadelede tarihinin en başarılı neticelerini bizim dönemimizde almıştır.

BAY KEMAL KISKANSAN DA… Havalimanlarımızın sayısını 30 ilave ile 56’ya çıkardık. Evinden çıkıyorsun yarım saatte bilemedin 45 dakikada havalimanındasın. Ey CHP zihniyeti ve diğerleri siz ne yaptınız? Bay Kemal, çalışıyoruz, kıskansan da patlasan da çalışacağız. Gençler biz dimdik ayaktayız. Şimdi 31 Mart’ı göreceğiz ona göre.

DEVLET NEDİR DEVLET ADAMI OLMAK NEDİR BUNLARI UNUTTUN: Beyefendi Cumhuriyeti Bayramı resepsiyonu Ankara’da yapılır Ankara dışında yapılamaz diyor. Sen bizim nice birçok kutlamamıza katılmadın. Sen çıktın Tandoğan’da Kızılay’da yürüdün. Senin hayatın zaten bu tür meşru olmayan resmi olmayan yollarla geçti. Devlet nedir devlet adamı olmak nedir sen bunları unuttun bunları yapamıyorsun. Kutlamamızı orada yaptık 29 Ekim Cumhuriyet kutlamasına İstanbul Havalimanı hediyemiz oldu. Nasibin yok nasibin. IMF’ye 23,5 milyar dolar borcumuz vardı. 2013’te bunu sıfırladık. Bay Kemal bunlar sizlerden geldi bize.

ET FİYATLARI AÇIKLAMASI: GEREKİRSE İTHALE GİDER PİYASAYI BALANSE EDERİZ: Kısa bir zamanda artık hayvan ithaline de ihtiyacımız olmayacak. Et fiyatlarını gerekirse orada cari açığı bile düşünmeden ithale gider piyasayı balans ederiz. Vatandaşa ucuz et yedirmekte kararlıyız.

CHP VE BAŞINDAKİ AVANE ÇIKTI: Ana muhalefet partisinin çapsız, kalitesiz içi de altı da boş siyaset tarzı ülkemizin en büyük handikabıdır. İnsan siyaset arenasına çıktığında az çok ele gelecek bir rakip görmek istiyor. Güçlü muhalefetiniz yoksa demokrasi güç bulamaz. Bizim karşımıza da çıka çıka CHP ve onun başındaki bir avane çıktı. Ülkemiz ve milletimiz adına üzülüyoruz. Bu zat CHP’nin belediyecilikte başarılarını anlatırken Muğla Büyükşehir Belediye başkanını örnek veriyor. Her yeri kreşlerle donattığını söylüyor. Arkadaşlar araştırdılar. Büyükşehir belediyesinin yaptırdığı tek bir okul dahi bulamadılar. Hatta Muğla’nın yerel basını da seferber olmuş fakat eserlerden hiçbirini ortaya çıkartamamışlar. Artık psikiyatrist mi olur yoksa Pensilvanya’daki şarlatan mı olur, sorunu çözecek birisini bulup bu işi bir neticeye bağlarlar herhalde. Bu zatın yalanlarını ortaya dökmekten, tazminat almaktan yoruldum. Belediye başkan adaylıkları için başvurular başladı. 12 Kasım’da sona erecek.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Bakan Koca: Hayatlarını Kaybeden Sayısı 92...
Sağlık Bakanı Koca, Bugün 17 hastamız hayatını kaybetiğini ve Toplam vaka sayısı 5 bin 698 olduğu söyledi...

Haberi Oku