Türkiye'de Koronavirüsten İlk Ölüm Gerçekleşti

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'de yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle ilk ölümün gerçekleştiğini söyledi. Bakan Koca, bugün 541 yeni vakanın daha meydana geldiğini ve toplam vaka sayısının 98 olduğunu açıkladı.

Türkiye'de Koronavirüsten İlk Ölüm Gerçekleşti
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle ilk ölümün gerçekleştiğini açıkladı. 89 yaşındaki hastanın virüsü Çin temaslı çalışanından aldığını belirten Bakan Koca, "Bugün 51 yeni vaka daha meydana geldi. Toplam hasta sayımız 98 oldu" dedi.

"TOPLAM VAKA SAYIMIZ 98 OLMUŞTUR"

Bakan Koca, Sağlık Bakanlığı Bilkent Yerleşkesi'nde koronavirüste son durumla ilgili açıklama yaptı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıklamalarından satır başları:Koronavirüs solunum yolu üzerinden bulaşıyor. Kalabalık ortamlar en riskli ortamlar. Çocuklar ve gençler virüsü kolayca kapabiliyor ama bu yaş grubunda ölüme neredeyse rastlanmıyor. Bu hastalıkta ölüm oranı sanılanın altındadır. Koronavirüsle mücadelede bugün ilk kez bir hastamı kaybettim. Hepimiz bu ölümü metanetle karşılamalıyız. 89 yaşındaki bir vatandaşımız malesef hayatını kaybetti. Çinli bir çalışanından virüs bulaşmış.

Bugün 51 yeni vaka daha meydana geldi. Toplam hasta sayımız 98 oldu. Avrupa ile sınırlarımızı kapattık. Bu günler böyle gitrmez, iyileşen hastalar var./Haberler.com

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2020, 01:33

Metin Tek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER