31 NUMARALI REKLAM ALANI
Galatasaray, Cengiz ile 'devam' dedi
Başkan adayları Mustafa Cengiz, Dursun Aydın Özbek, Ozan Korkut ve Ali Fatinoğlu'nun yarıştığı seçim sonucunda Mustafa Cengiz 2525 oyla yeniden Sarı-kırmızılı kulübün başkanlığına seçildi. Dursun Özbek 1361, Ozan Korkut 659, Ali Fatinoğlu ise 207 oy aldı.


CENGİZ: EZBERLER VE KLİŞELERİN KIRILDIĞINI GÖRDÜK

Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, seçimin tamamlanmasının ardından yaptığı konuşmada öncelikle Divan Kurulu, tasnif heyeti ve görevlilere teşekkür ederken, genel kurula hitaben şu ifadeleri kullandı:

"4 ay önce bir kıyam bir ayağa kalkış gerçekleştirdik. Bunu biz yönetim olarak yapmadık. Bunu sizlerle, genel kurulla, taraftarla, camia ile birlikte yaptık. Ne mutlu bize ki bugün Galatasaray Tarihi'nde 20 Ocak'taki sosyolojik depremin yansımasını, belgesini gördük. Bugün sizler tarihi bir ana tanıklık ettiniz. Bu tarihi anı kesinlikle sosyologlar inceleyecek. Çok mottolar kırıldı, klişeler paramparça oldu, ezberler bozuldu. Seçimi izlerken aklıma gelen ve ilk kırılan klişe; 'Liseli diğer adaylar varsa, liseliler ona oy verir.' Yok öyle bir şey. Bu kanıtlandı. Liseli ya da lisesiz, herkes kendi özgür iradesi ve değerlendirmesiyle en iyi olanı düşünerek oy attı. Bize oy atmayanların da oyları bizim için çok değerli. Biz zorunlu olarak, kendimizi belirtmek için belli renkte kravatlar giydik. Ancak 4 aday değil 10 bin aday da olsa biz Galatasaray'ız ve sarı-kırmızıyız. Burada 20 Ocak'taki tepki oylarının tercih oylarına döndüğünü, Genel Kurul'un özgür iradesiyle nasıl değerlendirdiğini ve kendi kaderini nasıl tayin ettiğini, manevi ve baskının altında kalmadan tezahür edeceğini gösterdi. Sizler de buna tanıklık ettiniz. Gerçekten hepinize teşekkür ediyorum. Ezberler ve klişelerin kırıldığını gördük. Genel Kurul'un kendi içinde ne kadar mantıklı ve tutarlı olduğunu gördük. Bu umarım 3 yıl için devam eder ve inşallah sizleri utandırmayız. Bize oy verenlerin de başını yere eğdirmeden, 7/24 zaferlerin peşinde mücadele edeceğimize söz veriyoruz. Bizi bir arada tutan güçlü olmaktır. Liseli ya da lisesiz; artık bu ayrımları kaldıralım. Burada nasıl bir birlik ve güç olduğumuzu gösterdik. Bu kıyamın, ayağa kalkışın sürmesini istiyoruz. GSSTORE'lara koşalım. 20 Mayıs'ta şampiyonluğu aldık, seçim çalışmaları nedeniyle camiamız bunu kutlayamadı. Davullar çalsın şampiyonluğu kutlayalım. Her şey için teşekkür ediyorum. Şuna inanın ki; bize teslim ettiğiniz bu emaneti görevde kaldığımız süre içinde kendi canımızdan, kendi malımızdan daha değerli ve daha kutsal sayacağımıza ve koruyacağımıza söz veriyorum."

Başkanlığa seçilen Cengiz, 20 sandıkta kullanılan 4 bin 803 oyun 2525 alırken, Dursun Özbek 1361, Ozan Korkut 659, Ali Fatinoğlu ise  207 oy aldı.

Mustafa Cengiz, başkanlığa seçilmesinin ardından kendisine gelen tebrikleri kabul etti. Diğer başkan adayları Dursun Özbek, Ozan Korkut ve Ali Fatinoğlu, Cengiz'in farkı açmasının ardından sandıklarının tamamının açılmasını beklemeden salondan ayrıldı. Ozan Korkut daha sonra yeniden salona gelerek başkan Mustafa Cengiz ve yönetimini tebrik etti. Korkut'a kendisinin listesinde yer alan Adnan Öztürk de eşlik etti.

Tevfik Fikret Salonu'nda yapılan sandık açılımı sırasında Mustafa Cengiz'in sandıklardan üstün çıkması, salonda büyük coşkuyla karşılandı. Salonda bulunan genel kurul üyeleri, gri listenin ağırlıklı çıktığı sandıkların açıklanmasının ardından tezahüratlarda bulunarak Cengiz'e destek verdi.

Galatasaray Seçimli Olağan Genel Kurulu'nda 4 bin 803 kişinin oy kullandığı 20 sandığın sayımı yapıldı. Oyların 2525'ini alan mevcut başkan Mustafa Cengiz yeniden başkanlığa seçildi. Diğer adaylar Dursun Özbek 1361, Ozan Korkut 659, Ali Fatinoğlu ise 207 oy aldı. 

 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN CENGİZ'E TEBRİK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeniden Galatasaray Kulübü Başkanlığına seçilen Mustafa Cengiz'e tebrik telgrafı gönderdi.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre, Erdoğan, Mustafa Cengiz'e yeniden Galatasaray Spor Kulübü Başkanlığına seçilmesinden dolayı tebrik telgrafı gönderdiği belirtildi.

İSTANBUL / DHA

 

BAŞBAKAN YILDIRIM, CENGİZ'İ TEBRİK ETTİ

Başbakan Binali Yıldırım, Galatasaray Kulübü'nde yeniden başkanlığa seçilen Mustafa Cengiz'i telefonla arayarak tebrik etti.

Başbakanlık'tan yapılan bilgilendirmede, "Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım, Galatasaray Spor Kulübü'nün 101'inci Olağan Genel Kurulu'nda yeniden başkanlığa seçilen Mustafa Cengiz'i telefonla arayarak tebrik etti" ifadeleri kullanıldı.

İSTANBUL / DHA

 

TFF'DEN TEBRİK MESAJI

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Galatasaray Kulübü'nde yeniden başkanlığa seçilen Mustafa Cengiz'i tebrik etti.

Tebrik mesajında, "Galatasaray Spor Kulübü'nün bugün yapılan Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı sonucunda başkanlığa yeniden seçilen Sayın Mustafa Cengiz ve Yönetim Kurulu'nu tebrik eder, yönetim dönemlerinde başarılar dileriz" denildi./DHA

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Antrenör genç futbolcuları dövdü, sosyal...
Amatör küme ekiplerinden Kayseri Meysuspor'un antrenörü Halil Kurt soyunma odasında genç futbolcuları dövdü....

Haberi Oku