31 NUMARALI REKLAM ALANI
Asmin Sanat Tiyatrosu Lösemi hastası Zozan için oynadı
YÜKSEKOVA GÜNCEL - HABER MERKEZİ

 İlçeye 15 kilometre uzaklıktaki Kamışlı köyünde oturan Nedim ve Raife Öğmen çiftinin 5 çocuğundan biri olan Zozan, 4 yıl önce yaşadığı bir rahatsızlık nedeniyle Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde operasyon geçirdi.


Operasyonun ardından Öğmen'e lösemi teşhisi konuldu. Son 2 yıldır Van ve Ankara'daki hastanelerde tedavi gören Zozan'ın ailesi, maddi olarak zorlandıklarını ve yetkililerin kendilerine yardım etmesini istedi. Lösemi hastası Öğmen'e destek çıkmak için ilçede faaliyet gösteren Asmin Sanat Tiyatrosu'nun oyuncuları bir süre önce  palyaço kıyafetleri giyip sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi. Tiyatro ekibi, lösemi hastası Öğmen'e çeşitli hediyeler ve aileye de gıda yardımında bulunmuştu.

Tiyatro ekibinin oyuncuları, Öğmen'in tedavi olabilmesi için 12-13 Haziran'da Selahattin Eyyübi Kültür Merkezi'de 'Mektup' isimli tiyatro oyunu sahneledi. Dört delinin başından geçenlerin sahnelendiği 'Mektup' adlı tiyatro oyununa, vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.Tiyatro'da elde edilen gelirler, Zozan'ın tedavisi için ailesine bağışlanacak.

Asmin Sanat Tiyatro oyunculardan Zeki Ağralı,tiyatroda elde edilen gelirin Zozan'ın tedavisi için bağışlanacağını belirterek,"Tek amacımız Zozan’nın tedavisi için bir katkıda bulunmaktı.İki günlük tiyatro oyununda elde edeceğimiz gelirleri Zozan'ın tedavisi için ailesine bağışlayacağız."dedi.

Öğmen'in ailesi, çocuklarına destek veren tiyatro ekibi ve katkı sunan vatandaşlara teşekkür etti..

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Yüksekova'da Tüm Çocuklara Umut Olacak
Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde ikamet eden Özlem Sakar, büyük bir başarı ile ABD tarafından az sayıda...

Haberi Oku