31 NUMARALI REKLAM ALANI
Avusturya'dan Yüksekova’ya Köpek Barınakları Gönderildi
METİN TEK - YÜKSEKOVA GÜNCEL

Yüksekova ilçesinin Küçük Sanayi Sitesi’nin yan arazisinde yaşayan başıboş köpekler için Avustralya'da yaşayan Filiz Kaya isimli kadın tarafından 4 adet barınak gönderildi.

İlçe’nin  İpek Mahallesi’nde bulunan Küçük Sanayi Sitesi’nin yanındaki arazide çok sayıda başıboş köpek yaşıyor. Kış mevsiminin çetin geçtiği ilçede köpeklerin soğukla imtihanı, geçtiğimiz günlerde sosyal medyaya yansıdı.

Avusturya'da yaşayan Diyarbakırlı hayvansever Filiz Kaya, sosyal medyada videoyu gördükten sonra harekete geçti. Sanayi Sitesi’nde çalışan kişiler ile iletişim kuran Kaya, köpekler için kendi imkanları ile ilk etapta 4, ardından 11 barınak aldı.

İlçeye ilk etapta gönderilen 4 barınak, sanayi sitesindeki esnaf tarafından yan yana dizilerek köpekler için kuruldu.

Sosyal medyadaki videonun ardından harekete geçtiğini kaydeden hayvansever Filiz Kaya, “15 adet barınak sipariş ettim. İletişime geçtiğim işletmede 4 tane hazır barınak vardı. Ben de onların hemen gönderilmesini, kalan 11 adet siparişin de kısa zamanda tamamlanmasını istedim.  Gönderilen 4 barınak, orda bulunan esnaf tarafından köpeklerimiz için kuruldu. 2-3 gün içerisinde kalan 11 barınağın da oraya ulaşmasını bekliyoruz. Ayrıca sosyal medya hesaplarımdan köpekler için mama desteği talebinde bulundum. Sağolsun Van’dan talebimize karşılık geldi ve köpeklere mama gönderildi. Bu kampanyamız sürecektir. Herkesin hayvanlar için duyarlı olmasını istiyoruz” dedi.

Sanayi Sitesi esnaflarından Zafer Baltacı ise, “Bu köpekler yaklaşık 1 senedir başıboş halde buradalar. Hiçbir yerleri, hiçbir barınakları yok. Bu kulübeler taa dışarıdan bize geldi. Yanıbaşımızda bir sürü marangoz arkadaşımız var. Bu arkadaşlarımız hiçbir şekilde yardımcı olmuyor. Bu köpeklere kimse sahip çıkmıyor. Yetkililer bizi duysun, bu köpeklere bir çare bulalım. Bazı esnafların imkanları ile bu mamalar alınıyor. Hayvanlara bakmaya çalışıyorum ama esnaf da zaten iş yapamıyor. Avusturya'da yaşayan Diyarbakırlı Filiz Hanım tarafından bu barınaklar gönderildi. Kendisine çok teşekkür ediyoruz.  Yetkililerden yardım bekliyoruz” şeklinde konuştu.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Başkan Çoğaç'tan Sular Altında Kalan Esnafa...
Yüksekova Esnaf Ve Sanatkarlar Odası başkanı Vedat Çoğaç, Yüksekova İlçesinde geçtiğimiz günlerde...

Haberi Oku