Dünya şampiyonu Hakkari’den çıktı

Dünya şampiyonu Hakkari’den çıktı

Hakkari Şehit Selahattin İlköğretim Okulu 2/D sınıfı öğrencilerinden 8 yaşındaki Yusuf Eymen dünya birincisi oldu.

Hakkari Şehit Selahattin İlköğretim Okulu 2/D sınıfı öğrencilerinden  8 yaşındaki Yusuf Eymen Velieceoğlu dünya çapında 2 bin 557 öğrenci arasında öğretmen gözetiminde yapılan Kanada Merkezli Caribou Matematik organizasyonunda tüm soruları yanıtlayarak dünya şampiyonu oldu.

Yusuf Eymen Velieceoğlu,”Öğretmenin bir sınav olduğunu söyledi.  Babama sordum ve katıldım. Bütün soruları doğru cevapladım ve dünya birincisi oldum dedi.”

Baba Orhan Velieceoğlu ise,”Yusuf okula başladığı günden beri  öğretmeni ve okul yönetiminin desteğini arkamızda his ettik.  Bizde veli olarak elimizde gelen gayreti sarf etmeye çalıştık.  Matematik konusunda çok iyi bizde kendisine destek sağlayınca bu başarıyı elde etti. Öğretmeni bir yarışma olduğunu bize söyledi. Bizde memnuniyetle katıldık. Bu başarıya okulumuza ve Hakkari’ye yaşattığı için çok mutluyuz. Kendisi ile gurur duyuyoruz”

Yusuf’un öğretmeni  Recep Sevmiş’de,”Bu sınavı öğrenince Yusuf’un katılmasını istedik.  Yusuf matematik derslerinde çok başarılı. Özel bir çocuk. Sınava katıldığında gerekli başarıyı göstereceğinden çok emin idik.  Çok güzel bir başarıyı yakaladı inşallah tüm çocuklar bu başarıyı yakalar” dedi.

Okul Müdür Yardımcıları Orhan Korkmaz ve Rahmi Orhan’da dünya şampiyonu olan öğrencileri Yusuf’u kutlayarak başarıların devamını dilediler.

Yusuf’a çiçek takdim eden ve bugünde doğum günü olduğunu söyleyen Korkmaz, dünya çapında 2 bin 557 öğrenci arasında öğretmen gözetiminde yapılan Kanada Merkezli Caribou Matematik organizasyonunda tüm soruları yanıtlayarak şampiyon olmuştur” şeklinde konuştu.HAKKARİHABERTV

Metin Tek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER