31 NUMARALI REKLAM ALANI
Hakkari Barosu’nun Yeni Başkanı Av. Ergün Canan Oldu
Hakkarili avukatlar baronun yönetim, disiplin ve denetleme kurulu ile Türkiye Barolar Birliği Delegeleri için sandık başına gitti.

Şenler Otelinin toplantı salonuna yapılan ve saat 10.00’da başlayan kongreye Hakkari eski milletvekilleri Avukat Esat Canan ve Naim Geylani ile baro üyesi avukatlar katıldı.

Avukat Zeydin Kaya ile Avukat Ergün Canan’ın başkanlık için yarıştığı kongre Divan oluluşmu ile başladı.

Saygı duruşunun ardından yönetim kurulu faaliyet raporunun okunması, yönetim ve denetim kurulunun ibrası, dilek ve temennilerin ardından baro başkanlığına aday olan Av. Zeydin Kaya ile Ergün Canan Güler birer konuşma yaptı. Konuşmaların ardından seçime gidildi. Sandıklar saat 17:00'da kapandı.

Blok liste ile girilen ve katılım oranın yüksek olduğu seçimlerde barosuna üye 122 avukattan 114’ü oy kullandı. 1 Oy geçersiz sayıldı.

Yapılan sayımda 113 geçerli olduğu seçimde Avukat Ergün Canan Hakkari Barosunun 8. başkanı oldu.

Sonuçlar açıklandıktan sonra rakibi Zeydin Kaya’yı tebrik eden Canan yaptığı ilk açıklamada seçimde kazananın demokrasi ve Hakkari Barosu olduğu mesajını verdi.

Yeni Başkan Canan şunları söyledi: "Yüksek katılımdan dolayı çok mutlu olduğumu belirtmek isterim. Demokrasi ve Hakkari Baromuz adına önemli bir husus. Bana oy veren ve vermeyen tüm arkadaşlarımın, meslektaşlarıma binlerce kez teşekkür ediyorum. Burada kazanan veya kaybeden yok. Kazanan sadece Hakkari barosudur"

Daha sonra söz alan Avukat Zeydin Kaya ise seçimlerin ve demokrasinin gereği olduğunu belirterek, "Seçimlerde küskünlük ve dargınlık olmaz. Seçim  bireylerin ve iradelerin sandığa yansımasıdır. Dolayısıyla bugün elbetteki demokrasi ve Hakkari barosu kazanmıştır.

Bende katılımınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Hepinizle birlikte çok değerli çalışmalarda bulunduk. Hakkari barosu için Cumhuriyet Caddesi üzerinde bir hizmet binasını sizlere hediye ederken, bu görevi bırakmış bulunmaktayız. Elbette bundan sonra yine beraber olacağız” dedi.

Avukat Zeydin Kaya da yeni Başkan Ergün Cananı tebrik ederek başarılar diledi.

Yeni Başkan Ergün Canan avukatların tebriğini kabul etti. Canan'ın salı günü İlçe Seçim Kurulundan mazbatasını alıp görevini devr alması bekleniyor./Hakkarihabertv.com


Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
İbrahim düzen 8 ay önce

Hakkâri baro başkanlığına seçilen sayin av ergun cananı candan kutluyorum bir yüksekova li olarak gurur duyuyorum

Misafir Avatar
Izzettin metin 8 ay önce

Baro başkanı seçilen sayın Ergin can ani kutlar başarılar dilerim bir yuksekovali olarak baru başkanının yuksekovada çıkması ayrı bir sevinç tebrikler

Bakan Pakdemirli Haberimize Sessiz Kalmadı:...
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde bataklığa saplanan ineğinin başından...

Haberi Oku