31 NUMARALI REKLAM ALANI
Kaymakam Doğramacı’dan Çalışmalar İle İlgili Açıklama
METİN TEK - YÜKSEKOVA GÜNCEL

Yüksekova Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Osman Doğramacı İlçede görev yapan ulusal ve yerel gazetecilerle bir araya gelerek, yapılan çalışmalar ile ilgili bilgi verdi.

Vatandaşlara bilgi aktarma amacıyla bir araya geldiklerini belirten Doğramacı,” Öncelikle bütün İslam âleminin Mevlid kandilini kutluyorum, Yüksekovalı hemşerilerimizim kandili mübarek olsun. Bu gün itibari ile Yüksekova’da Cengiz Topal ve çevresindeki çarşı içi sokaklarımızdaki asfaltlama çalışması ile ilgili bir açıklama yapmamız gerekiyor ve sadece bu değil ilçede yapılan çalışmalarla ilgili vatandaşlarımızı bilgilendirme adına sizlerle bir araya geldik” dedi.

“İSTİYORUZ Kİ KAR DÜŞMEDEN BÜTÜN BU ÇALIŞMALARI BİTİRELİM”

Doğramacı, ”Bizim başlatmış olduğumuz, sayın valimizin ve karayolları genel müdürlüğünün girişimleriyle ve bizim de takibimizle şuanda yapılan asfaltlama çalışması büyük bir hızla devam ediyor. Allah izin verirse ve havalarda müsaade ederse inşallah bu çalışmalarımız devam edecek. Biz istiyoruz ki ilçemize kar düşmeden bütün bu çalışmaları bitirelim ve kışı Yüksekovalılar daha rahat geçirsinler. Tabi şu da bilinmeli ki elimizde bir sihirli değneğimiz yok, her şey bir anda olma ihtimali yok ve her yerin olma ihtimali yok ama bizim bütün arzumuz, gayretimiz biz burada görevdeyken bütün bu yollarla ilgili sıkıntılarımızı tamamen çözmek. İnşallah Yüksekovalıların da katkısıyla beraber bu işleri daha hızlı çözeceğiz” dedi.

“ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPMAK İÇİN YOLA ÇIKTIK, GAYRET EDİYORUZ”

“Bir takım alt yapı sıkıntılarımızdan dolayı ilerlemekte güçlük çektiğimiz ve daha önce ifade etmiştim. Vatandaşlarımızın da üzerinde düşen sorumlulukları var, bu sorumluluklar yerine getirildiği takdirde aslında hızla ilerleyebileceğiz ama vatandaşlarımızın üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmemesi kaynaklı olarak ilerlememiz istediğimiz düzeyde olmuyor. Kanalizasyona bağlantılar eksik, su bağlantıları eksik, su bağlantısında yanlış bağlantılar yapılmış, bunların hepsini düzeltmek biraz vakit alıyor. İnşallah vatandaşlarımız buna gayret eder ve biran önce bu sıkıntıları çözerlerse bizde hızlı bir şekilde kendi üzerimize düşeni yapmak için yola çıktık, gayret ediyoruz. Allah izin verirse de bu işleri güzel bir şekilde bitirmek istiyoruz”

“BU HAREKET BU ŞEHRE İHANETTİR”

Buradan bütün vatandaşlarımıza bir şey daha duyurmak istiyoruz diyen Doğramacı,” Bize gelen ihbarlar, bize gelen fotoğraflara göre şehrin rögar kapaklarında ciddi eksiklikler var, onlar ciddi sıkıntı. Artı rögarların içine küllerin doldurulduğu hususunda gelen fotoğraflar var. Ben bunu şöyle ifade ediyorum, bu hareket bu şehre ihanettir, tek kelime ile söylüyorum bu şehre ihanettir. Buna çok dikkat edilmesi gerekiyor. Birde su bağlantısı yaparken yapılan kazılardan kaynaklı olarak, bizim suyumuzun yüzde 50’si şuan boşa akıyor. Bütün herkesi bu konuda duyarlılığa bekliyorum ve Yüksekova’ya sahip çıkmak adına bu hususlarda, bu rögarların doldurulmasına, rögar kapaklarının çalınmasına ve suların boşa akmasından dolayı herkesi duyarlılığa bekliyorum. Bizi uyarsınlar, bize haber versinler yapanları da şikâyet etsinler ki bu şehre sahip çıkılsın bu konuda ki herkese düşen görevler var ve hepimiz inşallah Yüksekova’yı yep yeni yaşanılabilir bir şehre dönüştürmek için gayret ediyoruz. Bu husus ta inancımız da imanımız da tamdır. Bütün Yüksekova’da buna inansın. Bundan sonra daha düzenli, kuralları olan bir şehir olacak. Bu hususta çalışmalara başladık. İnşallah hakkıyla tamamlarız” ifadelerini kullandı.

Açıklamalarda bulunan Yüksekova Kaymakamı ve belediye başkan vekili Osman Doğramacı'ya, Fen işleri ve İmar işleri müdürü Erol Zirek'te eşlik etti.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Yüksekova’da Yoğun Kar Yağışı Ve Sis
Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde sabah saatlerinde başlayan kar yağışı ve sis hayatı olumsuz etkiliyor....

Haberi Oku