31 NUMARALI REKLAM ALANI
Milletvekili Dede'den Bayram Mesajı
YÜKSEKOVA GÜNCEL - HABER MERKEZİ

HDP Hakkari Milletvekili Sait Dede'nin mesajı şöyle;


Bayramlar bütün halkların ortak bir eylem ve düşüncede birleştiği, farklı duygu ve düşüncelerin aynı ritim ile dillendirildiği özel günlerdir.

Savaşın, kişisel ve ulusal hırsların halkları birbirlerine karşı düşmanlaştırdığı, insani olan en temel duygunun; inanmanın bir ayrıştırma biçimi olarak kullanıldığı uzun ve zorba bir yaşam mücadelesi tarihinden bugünlere görülmektedir ki tablo benzer şekilde çizilmeye devam etmektedir.

İslamın farzlarından biri olan oruç tutmak eylemi ile bedeni ve nefsi terbiye eden inanan halklarımızın ibadetini paylaşarak saygı ve hürmet ediyoruz. Ancak inancı yalnızca bir araç olarak kullanan, riyakarlık ile yönetenlere de söyleyecek bir çift lafımız vardır;‘Israrla görmezden geldiğiniz açlık grevleri ve ölüm oruçları şüphesiz ki hem bedeni hem nefsi hem de topumsal tecridi, yaşanan bütün zorbalık ve faşizmi yeniden üretmeye çalışan tüm mekanizmaları sarsmak ve örülen duvarları yıkmak gayesi ile başlatılmış olup, nihayetinde bayramlarını gerçekleştirmişlerdir. Kutlu olsun.’ Unutulmamalıdır ki bayramlar; büyük mücadele, direniş, azim ve kararlılık ile gerçekleştirilen eylemler sonrasında adeta bir ortak kutlama merasimine dönüşen, farklılıkların unutulduğu, dayanışmanın başat olduğu, mücadele ruhunun kendisini yenilediği bir zaman dilimi olarak yaşanmakta, heyecanı ve coşkusu ortak bir mutluluğu yaratmaktadır.

Bu vesile ile bütün halkların ve inananların mübarek ramazan bayramını kutlar; barışa, kardeşliğe, adalete, eşitliğe dair atılacak büyük adımların bir başlangıcı olmasını temenniederim.

Mücadelesini ve direnişini büyütmeye devam eden Kürt Halkının bayramını kutlar, Başurdan Bakura, Rojhelattan Rojavaya rengarenk bir dünyanın müjdesini veren halkıma ve bütün halklara sevgi ve hürmetlerimi sunarım.

 

            Sait Dede
Halkların Demokratik Partisi
         Hakkari Milletvekili


Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Yüksekova'da Tüm Çocuklara Umut Olacak
Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde ikamet eden Özlem Sakar, büyük bir başarı ile ABD tarafından az sayıda...

Haberi Oku