31 NUMARALI REKLAM ALANI
Soğuk havada depremzedeler için yardım topluyorlar
METİN TEK - YÜKSEKOVA GÜNCEL

Türk Kızılayı Yüksekova Şubesi üyeleri, soğuk havaya aldırmadan Elazığ ve Malatya’daki depremzedeler için yardım topluyor.


24 Ocak gecesi 6.8’lik depremle sarsılan Elazığ ve Malatya için başlatılan yardım kampanyaları devam ediyor. Türk Kızılayı Yüksekova Şubesi de depremzedeler için harekete geçti.Cengiz Topel Caddesi Merkez İhsaniye Camiisi karşısında stand kuran Kızılay üyeleri, soğuk havaya aldırış etmeden yardım malzemeleri topluyor.


Eksi 15 derecede yardım toplayan Kızılay üyeleri,  teneke kutusuna attıkları odunları yakarak ısınmaya çalışıyor.


Yardım kampanyasına ilişkin açıklamalarda bulunan Şube Başkanı Yılmaz Göksal, “24 Ocak tarihinde gerçekleşen üzücü deprem hadisesinde biz Yüksekova halkı da Elazığ ve Malatya’daki kardeşlerimizin yanında yer almak istedik. Bu manada Rerkez İhsaniye camisinin önünde Kızılay Yüksekova şubesi gönüllüleri olarak standamızı açtık. Bu standımızı Cuma günü mesai bitimine kadar açık bırakacağız. Bu tarihe kadar yardımların kabulünü gerçekleştirmeye devam edeceğiz. Toplanan yardımları Kızılay koodinatörlüğünce ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağız. Duyarlı halkımıza şimdiden teşekkür ediyoruz” dedi.


Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Sağlık Bakanı Koca: “Şu ana kadar korona...
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Hem Bakanlığımız hem Bilim Kurulunun önerileri, hem bu anlamdaki yetkin...

Haberi Oku