31 NUMARALI REKLAM ALANI
Yargıtay’dan Yüksekova’daki Okula Bilgisayar Desteği
METİN TEK - YÜKSEKOVA GÜNCEL

Yargıtay Başkanlığı'nda görev yapan Yusuf Babadağ, Hakkari'nin Yüksekova ilçesine bağlı Süleyman Uğur Sıtkı Ortaokulu'nda görevli olan öğretmen arkadaşı vasıtasıyla, okulda bilgisayar eksikliği olduğu bilgisine ulaştı.

Bunun üzerine Babadağ, Yargıtay Başkanlığı'nda kullanılan 10 bilgisayarın yenilenmesi üzerine arta kalan ve henüz yaklaşık 1 yıllık olan bilgisayarların Yüksekova'ya gönderilmesi için girişimde bulundu.

Yargıtay Birinci Başkanı İsmail Rüştü Cirit ve Yargıtay 2. Ceza Dairesi Yazı İşleri Müdürü Esat Düzenoğlu'nun katkıları ile, girişim kısa sürede sonuç verdi. Yargıtay Başkanlığı'ndaki 10 adet bilgisayar Yüksekova Süleyman Uğur Sıtkı Ortaokulu Müdürlüğü'ne gönderildi.

Konu hakkında açıklamada bulunan okulun müzik öğretmeni Oğuz Aslan, “Ankara'dan geldim buraya. Göreve geçtiğimiz Mayıs ayında başladım. Geldiğimde birçok eksikle karşılaştım. Ne yaparız diye düşündüğümde Ankara'da ki dostlarımızdan yardım alma kararı aldım. Eski kullandıkları bilgisayarları buraya öğrenciler kullansınlar diye gönderdiler. Umarım öğrenciler güzel bir şekilde faydalanır. Yargıtay Birinci Başkanı Sayın İsmail Rüştü Cirit ve katkısı olan herkese teşekkür ediyoruz” dedi.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Başkan Çoğaç'tan Sular Altında Kalan Esnafa...
Yüksekova Esnaf Ve Sanatkarlar Odası başkanı Vedat Çoğaç, Yüksekova İlçesinde geçtiğimiz günlerde...

Haberi Oku