31 NUMARALI REKLAM ALANI
Yüksekova Belediyesinden Gece Mesaisi
METİN TEK - YÜKSEKOVA GÜNCEL

Yüksekova ilçesinde belediye ve karayolları ekiplerin kar temizleme çalışmaları, gece gündüz demeden tüm hızıyla devam ediyor.


Yoğun Kar yağışının ardında, Belediye ve Zabıtanın birlikte Cengiz Topel caddesinin üzerinde bulunan bina ve iş yerlerinin sahiplerine anonslarda bulunarak çatıların üzerinde bulunan karların indirmesinin ardında, gece ise indirilen karları ve çarşı merkezinin temizliğine tüm hızıyla başlandı.


2 kepçe ve 2 greyderle Gündüz mahalle aralarında kar temizleme ve genişletme çalışması yürüten ekipler, gece ise Cengiz Topel Caddesinde çalışmalarına devam etti.


Belediye yetkilileri ise, “Kışımız çok çetin geçmekte ve yoğun bir kar yağışı söz konusu. Ara ara gerçekleşen kar yağışı ile birlikte seferber olan ekiplerimiz gece gündüz demeden çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Her kar yağışı sonrası ilk olarak yoğun yaşam alanlarında gerçekleştirdiğimiz çalışmalar sonrasında ilçemize bağlı mahallelerde hem yol açıyoruz hem de genişletme yapıyoruz. Söz konusu mahalle çalışmalarını gece daha yoğun bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Bu günde ekiplerimiz ilçemizin can damarı olan Cengiz Topel caddesinde kar temizleme çalışmalarına başladı ve bu cadde bitirildikten sonra bağlı ara sokaklarda kar temizleme çalışmasını tüm hızıyla devam edeceğiz” İfadeleri kullanıldı.


Vatandaşlar ise,'' İlçe'de ilkkez bir kaymakam kendini hizmete verdi. Biz bundan çok mutluyuz. İnşallah Yüksekova’nın kaderi olur tüm sorunlarını çözer.'' Şeklinde konuştular.


Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Yüksekova’da 11 Kişilik Aile Branda da Yaşam...
Hakkari'nin Yüksekova ilçesine bağlı Yeşiltaş köyünde yaşayan 11 kişilik Kartal ailesi, brandadan yaptırdıkları...

Haberi Oku