31 NUMARALI REKLAM ALANI
Yüksekova Belediyesine Kayyum atandı
METİN TEK - YÜKSEKOVA GÜNCEL

15 Ekim'de düzenlenen operasyonla gözaltına alınan HDP'li Yüksekova Belediye eş Başkanları Remziye Yaşar ile İrfan Sarı dün çıkartıldıkları mahkemece tutuklanmıştı.Bugün ise Belediye başkanlığına Yüksekova Kaymakamı Osman Doğramacı kayyum olarak atandı.


Kaymakam Doğramacı sabah saatlerinde Yüksekova Belediye hizmet binasına gelerek, burada gazetecilere açıklamalarda bulundu.


Doğramacı,"İçişleri Bakanlığımızın yetkisi çerçevesinde ve valiliğimizin görevlendirmesi üzerine 18 Ekim 2019 tarihinde Yüksekova Belediye Başkan Vekili olarak göreve başladık. İnşallah bütün Yüksekova'ya hayırlı uğurlu olur. Süreci anlatamaya gerek yok. Bütün Yüksekovalılar ve Türkiye kamuoyu biliyor. Bundan sonrasını konuşmak lazım, Yüksekova'da şehir ile ilgili herkesin beklentileri var. İnşallah bütün Yüksekovalılarla beraber, yepyeni bir şehir inşa etmek hepimize nasip olur. Yüksekova büyük bir ilçe ve potansiyeli de çok büyük, adı gibi yüksek bir potansiyeli var. Bu potansiyeli elbirliğiyle, Yüksekovalılarla beraber inşallah değerlendirip geleceğin kendisinden farklı şekilde bahsedilen bambaşka bir Yüksekova'sını inşa etmek gayesiyle bugün göreve başladık. Allah utandırmasın. Herkes şunu bilsin ki biz kişilerle uğraşmaya, kişiler üzerinde takılı kalıp da şehri unutmaya gelmedik. Şehir önceliğimiz, bütün çalışanlarımızda işlerini yapan herkes bilsinler ki, hakları bizim haklarımızdır. Belediyemizdeki çalışanlar bu konu da zerre kadar şüphe etmesinler. Belediyede ilerleyen zamanlarda hep beraber görülecektir ki şehir için çalışan, bu şehirlidir algısıyla hareket ediyoruz. Eğer Yüksekovalı isek Yüksekova'nın menfaati için çalışacağız. Küçük çıkarlarımızı bir tarafa bırakacağız. Geleceğin büyük ve yüksek ovasına gerçekten elbirliğiyle taş koymaya çalışacağız. Bütün vatandaşlarımız ile beraber yeni bir Yüksekova inşa edeceğiz. Bu konuda bize güvensinler, bize dua etsinler, yolumuz uzun, zamanımız kısa ve yapacaklarımız çok. İnşallah Yüksekovalıların gayreti ve duasıyla güzel bir Yüksekova'yı inşa edeceğiz. Bu nokta da valimizin bizi buraya uygun görmelerinden, Bakanlarımızın bu hususta bize verdiği görevleri iyi şekilde yapmak noktasında elimizden gelen gayreti göstereceğiz" dedi.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Cenk 8 ay önce

İnşallah yüksekova için hayırlısı ne ise o olur sayın kaymakamımız kendisi ilgilenirse ve kendilerine son derece güvenimiz tamdır o konuda Yüksekova halkı size güveni tamm lütfen Yüksekova’yı başka ellere teslim etmeyiniz rabim yar ve yardımcınız olsun

Bakan Pakdemirli Haberimize Sessiz Kalmadı:...
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde bataklığa saplanan ineğinin başından...

Haberi Oku