Yüksekova'daki Okullara ‘İşleyen Medikal’ Yıkanabilir Özel 5 Bin Maske Dağıttı

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde bulunan İşleyen Medikal okullara ‘Changers’ yıkanabilir özel 5 bin maske dağıttı.

METİN TEK - YÜKSEKOVA GÜNCEL

Yüksekova ilçesinde bulunan İşleyen Medikal okullara ‘Changers’ yıkanabilir özel 5 bin maske dağıttı.

Tüm Türkiye'de olduğu gibi Yüksekova ilçesinde de yüz yüze eğitimin başlamasıyla korona virüs tedbirleri arttırıldı.

Korona virüs tedbirleri kapsamında ilçede bulunan ilkokul öğrencilerine Yüksekova Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Osman Doğramacı'nın katılımlarıyla maske dağıtıldı.

Kaymakam Doğramacı, beraberindekilerle okulları gezerek, yüz yüze eğitime başlayan öğrencilere başarılar dileyerek maske hediye etti.

Yüksekova Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Osman Doğramacı, ilçede yeni açılan bir tekstil fabrikasının üretmiş olduğu ve dünyaya sattığı özel maskeleri çocuklara fabrikanın sahibinin hediyesi olarak dağıttıklarını belirterek, "Çocuklarımıza maske, mesafe ve hijyenin önemi hakkında bilgi verdik. Zaten bize ihtiyaçları yok, bu süreci bizden daha da iyi biliyorlar. Bizde maskeleri yeniledik. Bizim firma sahibi de maskeleri tanıttı. Firmamız, Yüksekova'da üretilen bu maskeleri dünyaya satacak inşallah. Önce Yüksekova'daki çocuklarımızdan başladık. Kendilerine teşekkür ediyorum" dedi.

İşleyen Tekstil sahibi Soner İşleyen ise,Yüksekova'da bir tekstil fabrikası kurduklarını belirterek, "Tekstil fabrikamızda şu anda 120 kişi çalışmaktadır. Çalışan arkadaşlarımız erkek ve bayan kabanı imalatını yapmaktadır. Aynı zamanda Hakkari bölgesi için maske üretimine başladık. İlk etapta steril yıkanabilir maskeler ürettik. Özel bir kumaştan maske ürettik. Öncellikle bu maskemizi Yüksekova'daki çocuklarımıza hediye edelim istedik. Kaymakamımızla beraber 4 bin maskemizi dağıttık, aynı zamanda öğretmenlerimize de bin adet dağıttık. Bunun devamında Yüksekova'daki bütün işletmelere, eczanelere, marketlere çok çok teşekkür ediyorum. Bu konuda duyarlıklarını hiç esirgemediler. Biz bize yeteriz gibi bir proje oldu Yüksekova'mız için. Bu maskelerin 120 defa yıkanabilir garantisi var. Biz üreteceğiz, Yüksekova kazanacak" şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2020, 22:45

Metin Tek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER