Yüksekova Esendere Beldesinde Bir İlk! Kapalı Halı Sahasına Kavuştu

Yüksekova Esendere Beldesinde Bir  İlk! Kapalı Halı Sahasına Kavuştu

METİN TEK - YÜKSEKOVA GÜNCEL

Yüksekova ilçesine bağlı esendere belde belediyesi yaptığı çalışmalar sonucu beldenin ilk kapalı halı saha inşaatını tamamladı.

İlçeye 40 kilometre uzaklıkta bulunan Esendere Belde belediyesi yaptığı çalışmalar kapsamında, Belde'nin ilk kapalı halı saha inşaatını tamamlandı.

Belde'de halı saha bulunmadığı için vatandaşlar 40 kilometre uzaklıkta bulunan Yüksekova merkeze gelmek zorunda kalıyorlardı. Kapalı halı sahanın tamamlanmasının ardından vatandaşlar artık kendi halı sahalarında top koşturabilecek burada spor aktivitelerini yapabilecek.

Yaptığı çalışmlarla sık sık adından bahsettiren Esendere Belediyesi hizmete doymak bilmiyor.

Konu hakkında açıklamada bulunan Belediye Başkanı Dırbaz Büüyüksu," Beldemizin ilk halı saha inşaatını tamamlamış bulunmaktayız. Gençlerimiz buradan 40 kilometre uzaklıkta bulunan  ilçe merkezine gitmekten kurtulacaklar. Seçildiğimiz ilk günden beri verdiğimiz tüm sözleri yerine getirmeye devam ediyoruz. Çocuklarımız, gençlerimiz bizlerin yarınlarıdır. Bu nedenle onlara sağladığımız her fırsat, her imkan ve her yatırım ülkemizin gelişimine yaptığımız yatırımdır. Her fırsatta ifade ettiğimiz gibi değerini yitirmeyen ve her zaman kazandıran yatırım eğitime ve spora yapılan yatırımdır. Yarınlarımızı teslim edeceğimiz çocuklarımızın, gençlerimizin kişisel, sosyal ve kültürel yönde yetişmesinde, topluma faydalı birer fert olarak kazandırılmasında bzilere çok büyük görevler düşmektedir. Bu anlamda desteklerinden dolayı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a, Gençlik ve Spor bakanımız Sayın Mehmet Kasaoğlu'na,Hakkari Valimiz Sayın İdris Akbıyık'a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Metin Tek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER