Yüksekova Esendere Belediyesinden 500 Aileye Gıda Yardımı

Hakkari’nin Yüksekova ilçesine bağlı Esendere belde Belediyesinden 500 aileye gıda yardımı yapıldı.

METİN TEK - YÜKSEKOVA GÜNCEL

Yüksekova ilçesine bağlı Esendere belde Belediyesinden 500 aileye gıda yardımı yapıldı.

Çin’in Wuhan kentinden başlayan Korona Virüs Salgınından sonra, Türkiye’de görülmesiyle tedbirler üst seviyeye çıkarıldı.


Tüm Türkiye’de olduğu gibi Yüksekova’nın Esendere Belde Belediyeside Korona Virüse karşı Belde de yaşayan vatandaşların mağdur olmaması için tüm imkânlarını seferber etti.


Yüksekova ilçesine bağlı 41 kilometre uzaklıkta bulunan ve İran sınırında olan Esendere Belde belediyesinin Başkanı Dırbaz Büyüksu’nun talimatlarıyla 500 haneye hazırlamış oldukları gıda yardımlarını yaptılar.


Belediyenin garaj bölümünde bulunan gıdaları, Belediye personellerinin tarafından hazırlayıp vatandaşların evlerine gönderildi.


‘’BÜYÜKSU, 4 MAHALLE VE 12 KÖY OLMAK ÜZERE HERKESE YARDIM HİZMETİ GİDECEK’’


Yardımların dağıtılmasında yer alan Belde Belediye Başkanı Dırbaz Büyüksu, Vatandaşların evlerine kadar giderek beldenin 4 mahallesi ve 12 köy olmak üzere yaşayan tüm vatandaşlara hizmet götüreceklerini belirttiler.


Konuyla ilgili açıklama yapan Esendere Belde Belediye Başkanı Dırbaz Büyüksu,’’Bugün Esendere belediyesi olarak tüm imkânlarımızla halkımız için seferber olduk. Şuan küresel bir felaket yaşıyoruz. Bu Ülkemizi etkinsini altına alan bu Korona Virüs salgınıyla beraber tüm Türkiye’de büyük tedbirler alındı.  Bu tedbirleri bizde belediye olarak üzerimize düşenleri yapıyoruz. Biz burada çok ciddi anlamda korona Virüsle mücadele ediyoruz. Gerek Dezenfekte çalışmalarımız, gerek diğer tüm çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. İnşallah bundan sonrada da devam edecektir. Korona Virüs tedbirleri kapsamında belde olarak çok büyük sıkıntılar yaşadık. Çünkü buradaki halkın tek geçim kaynağı da, bu sınır ticaretiydi. Korona Virüs tedbirleri kapsamında sınır kapımızın kapanmasıyla beraber halk ekonomik olarak ciddi sıkıntılar içerisindedir diyen başkan Büyüksu sözlerine şu şekilde devam etti.


Başkan Büyüksu,’’Halkın bu sıkıntılarını bir nebzede olsa bizde belediye olarak taşın altına elimizi soktuk. Cumhurbaşkanımızın emirleri doğrultusunda, bizde halkımızın yanındayız. Halkımızın her türlü sıkıntısını gidermek için biz belediye olarak harekete geçtik. Bununla beraber Korona Virüs kapsamında ilk olarak vatandaşlarımız için ilk olarak ücretsiz servis tahsis ettik. Bu servislerimiz hergün vatandaşlarımızı ücretsiz Yüksekova’ya götürüp, getiriyor. Bizde belediye olarak bu halkın sıkıntılarını nasıl giderebiliriz ve nasıl bir destek verebiliriz gıda yardımı yapmayı düşündük. Şimdi burada ikamet eden vatandaşlarımıza tamamına ve tüm ailelere yani ikamet eden 500 aileye, beldemize bağlı 4 mahalleye, 12 köyün hepsine ayrım yapmaksızın 500 gıda paketi ulaşmış olacaktır.’’İfadelerini kullandı.


Belde'de yaşayan vatandaşlar ise dağıtılan yardımlardan dolayı, Başkan Dırbaz Büyüksu başta olmak üzere tüm Belediye çalışanlarına teşekkür ettiler.

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2020, 04:34

Metin Tek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER