31 NUMARALI REKLAM ALANI
Yüksekova..! Halk Kütüphanesi, modernize bir çalışma ile yenilendi
METİN TEK - YÜKSEKOVA GÜNCEL

Yüksekova Belediyesine bağlı, Millet Parkında bulunan Halk Kütüphanesi Gönüllü Gümrük personelleri ve öğrenciler tarafından boyanarak modern bir görüntüye kavuşturuldu. Duvarlarda göze hitap eden resimler ve deyimler kullanan gönüllüler bu günden itibaren Kütüphaneyi yeniden hizmete açtılar.Büyük bir emek sonucu çeşitli etkinliklerle ve programla hizmete açılan Kütüphaneyi Yüksekova Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Osman Doğramacı, yanı sıra Yüksekova Belediye Başkan Yardımcısı Servet Canlı, AK Parti İlçe Başkanı Naci Bilici ve birim amirleri ziyaret etti.Program Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.


Müzik ve Şiir dinletisiyle devam eden programda açıklamalarda bulunan Yüksekova Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Osman Doğramacı, Gönüllü yüreklerin daha güzel Yüksekova'yı inşaa edeceğini belirterek “Öncelikle bu çalışmada emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.

Bu gün bir kütüphane açılışı yapmıyoruz. Bu gün yeni Yüksekova’nın yeni bir gününe adım atıyoruz. Bu gönüllü arkadaşlarımız sayesinde geleceğin Yüksekova’sını şuanda görür gibiyim. Hepsinin ellerine gönüllerine sağlık diyorum. Gerçekten örnek bir davranışla bir sosyal sorumluluk bilinci içerisindeler.


Herkesin bildiği gibi yakın zamanda ilçemizin Belediye Başkan Vekili olarak atandım. Bundan sonra birincil konumuz eğitim ve çocuklarımız ile gençlerimiz bilsinler ki, artık Yüksekova dünün Yüksekova’sı değildir. Biz Yüksekova’nın farklı şekillerde algılanmasını istemiyoruz. Yüksekova sahip olduğu potansiyel itibari ile Türkiye’nin incisi bir şehirdir.

Bu şehri biz Kütüphanelerle, Çocuk Akademileriyle, Gençlik Akademileriyle ve Aile Destek Merkezleriyle süsleyeceğiz. Umuyor ve inanıyorum ki bunu da kadınlarımızın elleriyle yapacağız. Biz kadınlarımızın o bereketli ellerinden çok güzel bir Yüksekova’yı inşa edeceğiz ki bunun ilk örneğini de burada gördük.


Ayrıca Öğretmenlerimize de çok iş düşüyor. Eğer biz başka bir Yüksekova İnşa edeceksek bunu öğretmenlerimizin ellerinde inşa edeceğiz. Öğretmenlerimize şunu açık ve net ifade etmek istiyorum. Biz emin olun sizlerle beraberiz ve sizleri de bizimle hep beraber görmek istiyoruz. Yüksekova anca has Yüksekovalının evlatlarıyla kendine gelecektir. Yüksekova 36 bin Öğrencisiyle aslında bir şey ifade ediyor.

36 bin Öğrenci demek, geleceğin Türkiye’sine değil, geleceğin Dünya’sına aslında büyük bir umut vaat ediyor. Biz bu gençlerle ve sahip olduğumuz bu potansiyelle, sadece Türkiye’nin değil Dünya’nın da göz bebeği olacak bir Yüksekova inşa edebiliriz.

Yüksekova’da bambaşka bir dönemin başladığını herkese de ifade etmek istiyorum. Yeniden emeği geçen bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum. Çok güzel bir çalışma yapmışlar. El birliğiyle çalışacağız. El birliğiyle Yeni Yüksekova’yı inşa edeceğiz inşallah” dedi.


Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Başkan Çoğaç'tan Sular Altında Kalan Esnafa...
Yüksekova Esnaf Ve Sanatkarlar Odası başkanı Vedat Çoğaç, Yüksekova İlçesinde geçtiğimiz günlerde...

Haberi Oku