Yüksekova HDP'den Ramazan Bayramı Mesajı

Yüksekova HDP başkanlığı, Ramazan Bayramı Nedeniyle Mesaj Yayınladı.

Yüksekova HDP'den Ramazan Bayramı Mesajı
YÜKSEKOVA GÜNCEL - HABER MERKEZİ

Yüksekova HDP Başkanlığı, Ramazan Bayramı Nedeniyle Mesaj Yayınladı.

Yüksekova HDP Başkanlığının Mesajı Şöyle:

''Olağanüstü bir dönem yaşadığımız son aylarda hayatımızı anlamlandıran hemen her şey salgından nasibini alarak bambaşka bir hale bürünmüştür. Kontrollü davranmak, dikkat etmek, şüphe etmek temel düsturumuz haline gelmiş ve yaşam yeni bir biçimiyle yaşanmayı zorunlu kılmıştır.

Ramazan ayı ibadetimizin de bir iftar sofrası etrafında beraberliği pekiştirdiği, komşuluk ilişkilerini bütünleştirdiği, yalnızca namaz ibadeti sırasında değil her eylemimizde yan yana saf tutmayı salık verdiği bu önemli zaman diliminde yazık ki fiziki mesafelere uymak kaçınılmaz ve sağlıklı olan eylem haline gelmiştir.

Sarılmayı, tokalaşmayı, omuz omuza vermeyi fiziki olarak gerçekleştiremesek de aynı ruh hali, aynı hayal ve umudu taşıdığımız, köklerimiz ve devraldığımız mücadele mirasında görülmektedir.

Bu vesileyle birbirimize manevi olarak en yakın olacağımız bir bayram olması dileği ve temennisiyle halkımızın ramazan bayramını kutlar; güzel ve sağlıklı günlere kavuşmamızı en içten duygularımızla temenni ederiz.''İfadeleri kullanıldıGüncelleme Tarihi: 02 Haziran 2020, 00:47

Metin Tek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER