Yüksekova Kızılay Şubesi Ücretsiz Maske Ve Dezenfektan Dağıttı

Hakkari'nin Yüksekova Kızılay Şubesi tarafından ücretsiz dağıtılan maske ve dezenfektan için yoğun ilgiye neden olurken, vatandaşlar uzun kuyruk oluşturarak birbiriyle yarıştı.

METİN TEK - YÜKSEKOVA GÜNCEL


Yüksekova Kızılay Şubesi Cengiz Topel Caddesi üzerinde vatandaşlara ücretsiz Maske ve Dezenfektan dağıttı.

Yüksekova Kızılay Şubesi tarafından ücretsiz dağıtılan maske ve dezenfektan için yoğun ilgiye neden olurken, vatandaşlar uzun kuyruk oluşturarak birbiriyle yarıştı.


Çin'in Wuhan kentinde başlayan yani tip Korona virüs (Covid-19) salgınından sonra Türkiye'de görülmesiyle önlemeler üst seviyeye çıktı.


İlçe'de büyük başarılara imza atan Yüksekova Kızılay Şubesi, bu seferde mağduriyetin önüne geçmek için vatandaşlara ücretsiz maske ve dezenfektan dağıttı.Yüksekova Kızılay Şubesi üyeleri, İlçenin Cengiz Topel Caddesi üzerinde vatandaşlara malzemeleri dağıtırken, vatandaşlar tarafından yoğunluğa neden oldu.Konuyla ilgili açıklama yapan Yüksekova Kızılay Şubesi Başkanı Yılmaz Göksal, 'Bugün dağıttığımız maskelerin halkımızın tarafından çok yoğun bir taleple ve isteklerini yerinde gördük. Bu ihtiyaç Türkiye'nin her yerinde olduğu gibi ilçemizde de bu ihtiyaç olduğunu tespit ettik çalışanlarımızla beraber. Genel merkezimizden de geldiği sürece bizde halkımıza dağıtmaya devam edeceğiz. Yine programlarımız dahilinde daha önce dile getirdiğimiz Ramazan yemeği dağıtımları mahallelerde 3'er ve her ikişer aracımızda çalışanlarımızın olmak üzere iftar yemeğini dağıtmaya devam ediyoruz. Bunun yanında Kızılay şubesi olarak, gecemizi, gündüzümüze katarak inşallah hizmetlerimizi aksatmadan dağıtmaya devam edeceğiz. Halkımızın ihtiyaçlarını imkanlar dahilinde karşılamaya devam edeceğiz" dediGüncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2020, 00:47

Metin Tek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER